127 yıllık okula iş güvenliği eğitimi

No Comments

Eğitimde 127 yılı geride bırakan Özel Saint Michel Fransız Lisesi, risk analizi ve iş güvenliği eğitimleri ile personelini değerli kılıyor.

Acar Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi tarafından çalışması yapılan risk analizi ve iş güvenliği eğitimleri ile personel bilinçlendirilip, olası riskler belirleniyor.

Risk analizi ile güven ortamı

Yenilenen İş Güvenliği ve İş Sağlığı Kanununa uyumluluk kapsamında Risk analiz çalışmaları yaptıran ve risklerini belirleyen Özel Saint Michel Fransız Lisesi, iş güvenliği uzmanları tarafından da periyodik olarak ziyaret ediliyor ve eksiklerinin olup olmadığı denetleniyor.

İşyeri hekim hizmeti

Yeni yasa ile 50 personel ve üzerindeki işyeri,okul vs.. İşyeri hekimi bulundurmaması halinde para cezası verilecek.

Personellerinin periyodik muayeneleri yapılan ve mesleki hastalıkların önüne erkenden geçmeyi amaçlayan Özel Saint Michel Fransız Lisesi, Acar Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi tarafından verilen işyeri hekim hizmeti ile de ağır para cezalarından kurtulmuş oluyor.

Sağlık raporu olmayana ceza

Yeni İş Güvenliği ve İş Sağlığı Kanununa göre 50 personel üzerin çalıştıran işyerleri; hekim bulundurmadığı için 5 Bin 390 TL, personelin eksik olan her sağlık raporu içinde Bin 78 TL ceza ödeyecek.

İş Güvenliği Uzmanı Ne Diyor?

Acar Ortak Sağlık Güvenlik Birimi İş Güvenliği Uzmanı Selçuk GÜMÜŞ, çalışanlarının hayatını ve sağlığını önemseyen kurum ve işyerlerinin hem insani hem sorumluluk açısından her zaman önde olduğunu ve bu uygulamaların gerçekleşmesi ile iş kazaları ve mesleki hastalıkların daha da azalacağını bildirdi.

Basın bültenlerinizi Türkiye'ye ya da hedeflediğiniz ülkelere dağıtın, markanız medyada daha fazla yer alsın daha fazla konuşulsun.

More from our blog

See all posts
No Comments
 

Yorum Yap