“3 Aralık Dünya Engelliler Günü” nde BEDD Tüm Gönül Dostlarını Hayatı Birlikte Paylaşmaya Çağırıyor.

  • 02 Aralık 2013
  • BEDD
No Comments

03 Aralık 2013 – Salı Akşamı Saat:19.00’da “Marriott Hotel Asia” da gerçekleşecek Gala Yemeği değerli sanatçı Coşkun Sabah’la renklenecek.

Geleneksel hale getirdiğimiz ve engelli dostlarımız için çok önemli olan bu özel geceye derneğin kurumsal ve bireysel bağışçıları, BEDD çalışanları, üyeleri ve ailelerinin yanı sıra BEDD Danışmanlar Kurulu Başkanı Ediz Hun, Tiyatro Sanatçısı Serap Aksoy ve Türk Sinemasının Duayeni Yönetmen Ülkü Erakalın da katılacaklar.

Gala Yemeği Sn. Erakalın’ın Türk sinemasında engellilere yönelik senaryolara atıfta bulunduğu ve Aliye Rona’nın rol aldığı 15 dakikalık kısa bir film gösterimine de sahne olacak

Bu anlamlı organizasyonda siz değerli basın mensuplarını da aramızda görmek umudumuzu arttıracak ve engelli dünyasına yönelik sürdürdüğümüz farkındalık oluşturma mücadelemize güç katacak.

3 ARALIK – DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ – BEDD – ÇOŞKUN SABAH ile GALA YEMEĞİNDE BULUŞUYORUZ.

TARİH: 03 Aralık 2013 – Salı Günü

SAATİ:  19.00 – 20.00 Kokteyl – 20.00 Gala Yemeği

YER:  Istanbul Marriott Hotel Asia

Kayışdağı Caddesi No 1/1, Atasehir · Istanbul

WEB: http://www.marriott.com/hotels/travel/istmc-istanbul-marriott-hotel-asia/

Bilgi için:

BEDD PR  / Sabahat Büyükbay Ateş

Email   : sabahat.ates@bedd.org.tr

Tel       : 0216 370 81 66 – 0552.282 36 26

 

BEDD Hakkında:

Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği; Bakanlar Kurulu’nun 11.07.2003 / 5912 tarih ve sayılı kararı ile “Kamu Yararına Çalışan Dernek” statüsündedir.

BEDD, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan tüm ortopedik engellilerin eğitim, sağlık ihtiyaçlarına katkıda bulunarak sosyal dayanışmalarını sağlamak amacıyla 1993 yılında kurulmuştur. Kurulduğu tarihten bu yana 28 bin engelli dostumuza çeşitli model ve özellikte olmak üzere tekerlekli-akülü sandalyeyi bedelsiz olarak adreslerine ulaştırdık.

Bünyesinde toplanan engelli vatandaşlar için din, dil, ırk, bölge ve cinsiyet ayırımı yapmaksızın gerekli tüm çalışmaları yapar.

 

Ortopedik engelliler için yapılacak çalışmalarla ilgili olarak kurumlar ve kişilerle işbirliği halindedir.

Ortopedik engellilerin ruhen ve bedenen kendilerine yeterli gücü kazanabilmeleri için eğitici, birleştirici ve tedavi edici çalışmalarda bulunur. İş sahaları ve atölyeler açıp gerekli eğitimi sağlayarak bedensel engellileri tüketici pozisyonundan, üretici bir birey konumuna getirerek topluma kazandırmayı hedefler. Engelli arkadaşlarımızın da üretkenlikleriyle ülke kaynaklarından eşit pay almalarını sağlar.

Engellilerin hak ve taleplerinin savunucusu, aynı zamanda takipçisi olmak, kimsesiz ve yardıma muhtaç engellilerin rehabilitasyonlarını sağlamak, ortopedik engelliler için gereken araç gereçleri temin etmek, maddi ve manevi yardımda bulunarak onlara ve ailelerine destek olmak derneğimizin öncelikleri arasındadır.

BEDD, engellileri temsil eden sivil toplum kuruluşları ile ortak sosyal faaliyet ve işbirliği yaparak insani ve barışçıl faaliyetlerde bulunmaktadır.

 

Derneğimiz, her toplum bireyi gibi ortopedik engellilerin de her alanda yer almalarına destek vererek insanlığa örnek olabilecek düzeyde bir kişiliğe sahip olmalarını sağlamak için çalışmalarını sürdürmektedir.

Basın bültenlerinizi Türkiye'ye ya da hedeflediğiniz ülkelere dağıtın, markanız medyada daha fazla yer alsın daha fazla konuşulsun.

More from our blog

See all posts
No Comments
 

Yorum Yap