Cevahir AVM’nin Heyecanla Beklenen Kitabı ve Filmi Hazır

No Comments

İstanbul Cevahir AVM’nin genç ve yetenekli sanatçı adaylarına ışık tuttuğu “Cevahir AVM Cevherlerini Arıyor” sosyal sorumluluk projesinin en başarılı yazarının kitabı basıldı, en iyi senaryoya imza atan senaristin senaryosu ise en gelecek vaadeden yönetmen adayı tarafından kısa film olarak çekildi.

“Yazar Atölyesi”, “Senaryo Atölyesi” ve “Film Atölyesi” nden oluşan “Cevahir AVM Cevherlerini Arıyor” sosyal sorumluluk projesi ile İstanbul Cevahir AVM; bu alanlarda kendini geliştirmek ve göstermek isteyen yeteneklere kapılarını açtı.

6 haftalık eğitimin sonunda, Yazar Atölyesi Birincilik Ödülü’nü Cevahir AVM’nin bulunduğu Şişli semtinde tarihsel bir nostalji yaşatan “Sare Hanım’ın Sarayı” isimli hikayesiyle Fatma Su Özcan kazandı. Beklenmedik bir sonla biten “Şantaj” isimli senaryosu ile Erkin Ünalan Senaryo Atölyesi Birincilik Ödülünü alırken, Film Atölyesi Birincilik Ödülüne ise Can Koldagüç layık görüldü.

“Sare Hanım’ın Sarayı” yoğun çalışmalar sonrasında kitapseverlerle buluşmak üzere baskıya hazır hale getirildi. Film atölyesi öğrencileri ise en başarılı senaryo seçilen “Şantaj” kısa filminin film setinde hayatlarında ilk defa bir filmin yapım aşamasında görev alma şansına sahip oldular. Film Atölyesi’nin en başarılı yönetmen adayı Can Koldagüç, yönetmen koltuğuna otururken, atölyedeki diğer öğrenciler de alışveriş merkezinin içerisinde çekilen filmin yapım aşamasında çeşitli görevlerde yer aldılar. Filmin kurgusu da atölye öğrencileri tarafından gerçekleştirildi.

Genç yeteneklerin kariyerlerine ilk başlangıcı yaptıkları ve sektörde isimlerini duyurdukları bu projenin en başarılı kitabı ve filmi şimdi kitapseverlerin ve sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor…

PROJE HAKKINDA:

“Yazar Atölyesi”, “Senaryo Atölyesi” ve “Film Atölyesi” olmak üzere 3 ayrı sanat atölyesinden oluşan Cevahir AVM Cevherlerini Arıyor projesinde yazarlık, senaristlik ve yönetmenlik eğilimi olan, bu alanda kendini geliştirmek ve göstermek isteyen yetenekler yer aldı.

6 hafta süren ücretsiz sanat atölyeleri sektörün usta isimlerinin eğitmenliğinde gerçekleştirildi. “Yazar Atölyesi” başarılı Yazar-Gazeteci Yaşar İliksiz’in eğitmenliğinde gerçekleştirilirken, Senarist ve Film Eleştirmeni Burak Göral “Senaryo Atölyesi”nde, Yönetmen Ali Murat Güven ise “Film Atölyesi”nde eğitim verdi. Sanat Atölyeleri öğrencileri aynı zamanda sektörün başarılı ve tanınmış isimleriyle de tanışma ve deneyimlerinden yararlanma şansına da sahip oldular.

Bu proje ile sadece teorik bir eğitim yerine, katılımcılara bilgilerini pratiğe dökme fırsatını veren bir eğitim hedeflenmiştir. Bu amaçla, sanat atölyeleri boyunca, öğrenciler hayal güçlerini, yaratıcılılıklarını edindikleri teorik bilgilerle harmanlayarak İstanbul Cevahir AVM’yi konu alan bir hikaye ve bir senaryo yazdılar. Düzenlenen Ödül Töreni ile kazanan öğrenciler kamuoyuna duyuruldu.

İstanbul Cevahir AVM Hakkında:
2005 yılında açılan İstanbul Cevahir AVM; ilk günden itibaren merkezi konumu, ferah ve konforlu mekanları, seçkin markaları ve hizmetleriyle geniş kitleleri kucaklayan bir alışveriş ve yaşam merkezi haline geldi. 117.003 m² kiralanabilir alanı ve dünyaca ünlü markaların buluştuğu 200’ün üzerindeki mağazası ile en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan AVM, ziyaretçilerine yenilikler ve fırsatlar sunmayı sürdürüyor. Farklı dünya mutfaklarını ziyaretçileriyle buluşturan Cevahir sanatseverleri de 11 sinema salonu ile 2 devlet tiyatrosu salonunda ağırlıyor. Kısacası Cevahir, şehrin ritmini yakalıyor…

Proje Ajansı: Nuit Reklam Ajansı

Basın Bülteni

Ayrıntılı Bilgi İçin:

Nuit Reklam

Elif Akgül

eakgul@nuit.com.tr

Basın bültenlerinizi Türkiye'ye ya da hedeflediğiniz ülkelere dağıtın, markanız medyada daha fazla yer alsın daha fazla konuşulsun.

More from our blog

See all posts
No Comments
 

Yorum Yap