Çiftçiler Jain’in Eğitimleri İle Gelecek Sezona Hazırlanıyor

No Comments

Çiftçileri daha etkin yöntemlerle akıllı tarım yapmaları konusunda destekleyen Jain Sulama Sistemleri bu yaklaşımın göstergesi olarak Manisa, Antalya ve Gaziantep’te ‘toprak altı sulama ve dondan koruma’ konulu bir dizi seminer düzenledi.

Teknolojik sulama sistemleri konusunda uzmanlığını tüm dünyada kanıtlayan Jain Sulama Sistemleri, bu gücünü çiftçilerle paylaşmayı sürdürüyor. Yalnızca kaliteli ve son teknoloji ürünleri ile değil bilgi birikimi ile de çiftçilerin gelişimini destekleyen Jain Sulama Sistemleri, Kasım ayı başında gerçekleştirdiği seminerler bütünü ile çiftçileri donla mücadele ve toprak altı sulama konularında detaylı şekilde bilgilendirdi.

Manisa, Antalya ve Gaziantep olmak üzere üç noktada çiftçilere ulaşan Jain Sulama Sistemleri, seminer için NaanDanJain’in İsrail’deki Baş Agronomisti Kobi Shilo’yu Türkiye’ye davet etti. Organizasyon, bölgede ki Jain bayilerinin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Verimli ve sürdürülebilir tarım için son derece önemli bir uygulama olan toprak altı sulamanın faydaları, uygulama teknikleri ve Jain’in bu alandaki ürün ve hizmetleri konusunda çiftçileri aydınlatan deneyimli Agronomist Shilo, bilgi birikimini ve saha deneyimlerini üreticilere aktardı. Seminerlerin önemli duraklarından biri olan Manisa’nın Kırkağaç ilçesindeki etkinliğe Salihli, Akhisar, Ödemiş ve Alaşehir’den, Gaziantep etkinliğine ise Nizip, Kilis ve merkez ilçelerden çok sayıda üretici katılım gösterdi.

Jain Sulama Sistemleri’nin teknolojik donanımı ve ekibinin saha deneyimini çiftçilerle buluşturan organizasyonda Shılo üreticilere şu sözlerle seslendi: “Treflan’ın (ot ilacı) yasaklandığı ülkenizde en büyük risk, köklerin damlatıcılarınızı tıkamasıdır. Ancak söz konusu problem çok basit önlemlerle çözülebilir. Örneğin AS (anti-sifon) özellikli damlatıcı borular kullanılması, driplerin baş aşağı uygulanması, toprağın sürekli nemli tutulması gibi dikkat edilmesi gereken önlemler bu çözümlerden bazılarıdır. Çiftçilere önerimiz; sulama sistemlerinizi projeli kurdurun ve proje ile birlikte sulama programı da edinin.”

Seminerde kalite ve verim kayıplarına yol açan dondan korunmak için alınması gereken önlemlere değinen Jain Sulama Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Güngör ise, sulama sistemlerindeki yeni teknolojilerle, yapılan iyi proje ve uygulamalarla bu kayıpların önüne geçilebileceğine dikkat çekti.

Jain Sulama Sistemleri Hakkında

Jain Türkiye faaliyetlerine 2008 yılının sonunda başladı. Kısa zaman içinde 220 bayi ve her bölgede hizmet veren uzman satış ekibi, ürün müdürleri ve proje ekibi aracılığıyla Türk çiftçisi ile buluştu. 2010 yılında Adana’da Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde 36 dönümlük arazi üzerine kurulan fabrikada yerli üretime başladı.

Jain Sulama Sistemleri bugün Jain, NaandanJain, Valley, Chapin ve Galcon markaları ile sektörde teknolojik sulama anlamında Türk çiftçisine en geniş ürün portföyünü tek çatı altında sunuyor.

Basın bültenlerinizi Türkiye'ye ya da hedeflediğiniz ülkelere dağıtın, markanız medyada daha fazla yer alsın daha fazla konuşulsun.

More from our blog

See all posts
No Comments
 

Yorum Yap