Disa İmzası Şimdi Dünyanın En Büyük Markalarında

No Comments

Türkiye’nin uluslararası otomotiv yedek parça üreticilerinden Disa Otomotiv’in ürün kataloğuna eklenen 176 yeni ürün, dünyanın en ünlü otomobilleri için tasarlandı ve üretildi.

Teknik donanım, yazılım geliştirme ve üretim süreçlerindeki esnekliği konusunda yaptığı yatırımlar ile dikkat çeken Disa Otomotiv, 2013 yılına ait üretim değerlendirmesini gerçekleştirdi. Kataloglarına eklenen 176 yeni ürün çeşidinin 139 adedi Avrupa, 37 adedi de Amerikan araçlarına uyuyor.   Disa, yeni eklenen ürünleriyle toplam ürün çeşidini 4.971 adede çıkardı.

Türkiye’nin uluslararası arenadaki en güçlü markalarından biri olan Disa Otomotiv’in yeni ürünlerinde Viraj Rotu %55 oran ile üretim açısından en büyük yüzdeye sahip.  Rot mili ise %36’lık bir pay ile en çok üretilen ikinci yedek parça olarak dikkat çekiyor. Disa Otomotiv’in bu yeni ürünleri büyük markaların otomobillerinin de yer aldığı aftermarket/yenileme pazarında kullanıma sunuluyor. Disa Otomotiv’in kataloğuna eklediği 176 yeni ürün, toplam 552 farklı otomobil modelinde kullanılabilecek.

Disa’nın 4.971’e yükselen ürün adedine, 2014 yılında 120 yeni ürünün daha eklenmesi hedefleniyor.

DİSA Otomotiv Hakkında: 1972 yılında Karabük’ten İstanbul’un Çağlayan semtine uzanan bir torna esnaflığı ile otomotiv sektörüne giriş yapan DİSA, 1980 yılında küçük ölçekli yedek parça üretimi ile sektör üreticileri arasındaki yerini aldı. Firma, 1990 yılında DİSA Otomotiv adıyla yurt içi satışlara yönelik yedek parça üretimine başladı. İlk kez 2003 yılında yurt dışına açılan DİSA Otomotiv, başta Avrupa ve Kuzey Amerika olmak üzere, uluslararası alanda kendi markasıyla satışlar gerçekleştirmektedir. DİSA Otomotiv bu bölgelerde Almanya, ABD, İtalya, Belçika, İngiltere, İsrail, Finlandiya, Macaristan gibi ülkelerle çalışmaktadır. Şirket, Amerika’daki iştiraki olan Deeza Chassis Parts ile New Jersey’de bulunan deposunda stok tutmakta, Amerika ve Kanada’da kendi bayileri ve toptancıları aracılığıyla kendi markası ile satışlarını gerçekleştirmektedir. Bahsi geçen ülkelerde markalaşmış birçok tedarikçi, ürünlerini DİSA Otomotiv’den temin etmektedir.

İletişim

Disa Otomotiv

Adres: E5 Karayolu Üzeri, Vakıflar Köyü, Asfaltalti Mevkii

Çorlu, 59860 TÜRKİYE Tekirdağ

Tel: +90-282-672-2525 |  Faks: +90-282-672-2001

Web: www.DisaAutomotive.com | E-Mail: disa@DisaAutomotive.com

 

Görseller : 

Basın bültenlerinizi Türkiye'ye ya da hedeflediğiniz ülkelere dağıtın, markanız medyada daha fazla yer alsın daha fazla konuşulsun.

More from our blog

See all posts
No Comments
 

Yorum Yap