Disa Otomotiv ISO/TS 16949:2009 Belgesi Aldı

No Comments

“Otomotiv Yan Sanayileri Kalite Yönetim Sistemleri”nin tüm dünyada kabul gören ortak kriterlere göre denetlenmesi ve değerlendirilmesi konusunda ISO/TS 16949:2009 belgesi almaya hak kazanan Disa Otomotiv, üretim ve denetim hattını,bu belge ile bir kez daha uluslar arası normlara taşıyor.

Disa Otomotiv, belgeyi almaya hak kazanmak için gerçekleştirdiği kurum içi eğitimler, üretim hattı iyileştirmeleri ve ürün standardizasyonu gibi çalışmaların ardından, sektöründe öne çıkan ve IATF (International Automotive Task Force) TUVNORD firması ile kalite standartlarını belgelendirme işlemlerini hayata geçirdi.

Konuyla ilgili değerlendirmelerini aktaran Disa Otomotiv Teknik Müdürü Serkan Ataç, “Kalite yönetim sistemi, kuruluşun kimliğini oluşturan önemli bir unsurdur. ISO / TS 16949 Kalite yönetim sistemi müşterinin bakış açısında, sizin hangi seviyede olduğunuza dair önemli bir etki bırakır” diyerek, 25.06.2014 tarihinde aldıkları kalite belgesinin önemini şu sözlerle açıkladı, “Olası hataların önlenmesi, kalite ve ürüne duyulan güvenin arttırılması, müşteri ve proses odaklı yapının oluşturulması başta olmak üzere, müşteri ilişkilerinde ve ürün geliştirmede çok hayati rol oynayan bu belge ile Disa Otomotiv bir kez daha uluslar arası standartlarda bir üretici olduğunu tescil ettirmiştir”.

Planlama, eğitim, makine hattında yapılan teknik iyileştirmeler, raporlamalar, prosesler ve sisteme ait dokümantasyonun hazırlanması gibi aşamaları içeren uzun hazırlık döneminin sonunda tüm denetimleri başarıyla geçen Disa Otomotiv, ISO/TS 16949:2009 belgeli yeni dönemlerinde, geliştirilen ve uygulamaya alınan tüm çalışmaların sürdürülebilirliğini sağlayarak, proseslerin daha da iyileştirilmesi için teknik ARGE çalışmalarına devam etmeyi hedefliyor.

Görseller:

Basın bültenlerinizi Türkiye'ye ya da hedeflediğiniz ülkelere dağıtın, markanız medyada daha fazla yer alsın daha fazla konuşulsun.

More from our blog

See all posts
No Comments