EFQM Mükemmellik Modeli

No Comments

KALDER  “EFQM Mükemmellik Modeli” eğitim semineri BEDD Genel Merkezinde Yönetim ve personelin katılımıyla gerçekleştirildi.

Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği, Türkiye Kalite derneği KALDER’in öncülüğünde yürütülen Ulusal Kalite Hareketi’ne katıldıktan sonra, “EFQM Mükemmellik Modeli”  eğitim süreçlerini başlattı.

KALDER’in  Eğitmeni ve Danışman Kadir Savaş tarafından BEDD Genel Merkezinde Yönetim ve personelin katılımıyla “EFQM Mükemmellik Modeli” eğitim semineri gerçekleştirildi.

Eğitimin başlıca konuları Mükemmelliğin Temel Kavramları, EFQM Mükemmellik Modeli, Model ve Temel Kavramlar Arasındaki Bütünsellik ile Kriterleri kapsayan konular işlendi.

Gerçekleştirilen eğitimlerle ülkemizde “Toplam Kalite Yönetimi”nin bireylerden en geniş organizasyonlara kadar tüm kesitlerde hissedilmesini, benimsenmesini sağlamak ve “Kaliteli bir yaşam biçimi oluşturmak” hedeflenmektedir. Bu amaç kapsamında sürekli ve ortak bir kararlılığının oluşturulması için EFQM Mükemmellik Modeli bu hedefin gerçekleştirilmesine yönelik en etkili ve uygun araç olarak belirlenmiştir.

Bireylerin ve kurumların sosyal ve iş hayatlarında yaşadıkları sıkıntıların iletişimsizlikten kaynaklandığını, yapılandırılmış ve stratejik olarak uyumlu, sürdürülebilir sonuçlar yaratmak, çalışanlarına değer veren, yeni işbirlikleri oluşturmak için güven verici ilişkilerin kurulması ve bu süreçlerin uygulanmasına yönelik çalışma grupları oluşturularak örneklemler üzerinde değerlendirmeler yapıldı.

“EFQM Mükemmellik Modeli” ile kurumlar kendi “Özdeğerlendirmelerini” yaparak, kuruluşun güçlü, iyileştirmeye açık alanlarını belirlenebilmesi ve gerçekleşen ilerlemenin periyodik olarak ölçülebilmesi sağlanıyor. Kuruluşlar; ne durumda olduklarını öğrenme ve yönetim kalitelerini artırma fırsatı buluyorlar.

İki gün gerçekleştirilen seminer sonunda çeşitli sorular cevaplandırıldı.

BEDD Genel Başkanı Kemal Demirel, Eğitmen Kadir Savaş’a BEDD Teşekkür Belgesini takdim etti.

Kemal Demirel, Engellilere ait bir STK’da, bu yönetim model’inin Türkiye’de ilk kez uygulanacağını belirterek; engelliler için engelsiz bir yönetim modeli oluşturmak arzundayız dedi. Temel amacımız yaşam kalitesini yükseltmektir. Kalder Eğitim Komitesi’nin, EFQM Mükemmellik Modeli Eğitimleri yanı sıra, Kalite ve Yönetim Sistemleri, Yenilikçilik – Yaratıcılık Eğitimleri, İnsan Kaynakları Eğitimleri, Kişisel Gelişim Eğitimleri ile bu süreç devam edecek.

Basın bültenlerinizi Türkiye'ye ya da hedeflediğiniz ülkelere dağıtın, markanız medyada daha fazla yer alsın daha fazla konuşulsun.

More from our blog

See all posts
No Comments
 

Yorum Yap