Ev almak isteyenler için en doğru zaman

No Comments

Türkiye için beklenen not artışı ile faizlerin düşmesi, ev almak isteyenler için en doğru zaman olduğunu gösteriyor.

Konut kredisi faizlerinin, tüm zamanların en düşük seviyelerine ulaştığı bugünlerde gerek emlak piyasası gerekse bankalar, ev almak isteyenler için son derece cazip koşullar sunuyor.

Son günlerde iyiden iyiye hareketlenen emlak piyasası ile ilgili olarak görüşlerini paylaşan Erpay Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Ali Er, İstanbul için en iyi yatırım bölgesinin kuzey kesimleri olduğunu belirterek, “Şehir Doğu-Batı ekseninde limitlere ulaştı. Artık zorunluluktan dolayı, mecburen şehrin kuzey aksında büyüyeceğini öngörüyoruz. Buralarda projelendirilen Kanal İstanbul ve 3. Havaalanı projelerinin de sonucu tetiklediğini söyleyebiliriz. Yatırım yapmak isteyenlere özellikle Arnavutköy bölgesini düşünmelerini öneririm. Bu ilçede günde 300’e yakın tapu işlemi gerçekleşiyor.” dedi.

Yatırımını ev ile değerlendirmek isteyenleri, konutun deprem dayanıklılık raporuna dikkat etmeleri yönünde uyaran Ali Er, “Mevcut faiz oranları ve konut çeşitliliği yine de yatırımcıları acele karar vermeye itmemeli. Evlerin güvenilirliği ve sağlamlığı yönünde mutlaka şüpheci yaklaşmalı ve gerekli tüm belgeleri görmek istemeliler.” diyerek sözlerine şöyle devam etti, “Artık daha çok emlak ofisleri aracılığıyla alım satımlar gerçekleşiyor. Her ne kadar sektörümüz, çok değerli profesyonellerle büyümeye devam etse de, yatırımcılarımız kurumsal, güvenilir ve kendilerinin alacağı ev ile ilgili her türlü şeffaflığı sağlayan emlak ofislerini tercih etmelidir”.

Erpay Gayrimenkul olarak müşterilerinin ev sahibi olma mutluluklarına ve heyecanlarına ortak olmanın mesleklerinin en güzel tarafı olduğunu vurgulayan Ali Er, bankalar tarafından güvenilirliği onaylanmış emlak ofislerinin, uygun kredi fırsatlarını yakalamak için en doğru adresler olduğunu da sözlerine ekledi.

ERPAY GAYRİMENKUL HAKKINDA: 2005 yılında İstanbul’da kurulan Erpay Gayrimenkul, konut ihtiyaçlarına doğru, güvenilir ve kurumsal çözümler üretebilmek amacıyla hareket etmektedir. İstanbul genelinde 9 şubesi bulunan firma, cazip kredi koşulları ve zengin portföyüyle emlak danışmanlığı konusunda profesyonel hizmet vermektedir.  Erpay Gayrimenkulün yanın gelecek planlarını, franchaiseler vererek büyümek oluşturuyor.

Basın bültenlerinizi Türkiye'ye ya da hedeflediğiniz ülkelere dağıtın, markanız medyada daha fazla yer alsın daha fazla konuşulsun.

More from our blog

See all posts
No Comments
 

Yorum Yap