Geliştirici Oyunlar Arasında Artık Bilgisayar Oyunları da Var

No Comments

İnternetin hayatımıza girmesiyle birlikte çocukların oynadığı oyunlar da yeniden şekillenmeye başladı. Çocukların hem keyifli hem nitelikli zaman geçirmesi fikriyle yaklaşık 13 yıldır hizmet veren oyungemisi.com sitesi, ebeveynlerin güvenilir olarak gördüğü ve çocuklar için eğitici yanı da olan oyunları barındırmasıyla ön plana çıkıyor.

Hayatımıza ilk girdiği yıllarda özellikle ebeveynler için bir panik sebebi olsa da, uzmanlar artık belli sürelerde oynanan bilgisayar oyunlarının, çocukların duygusal, zihinsel ve psikomotor gelişiminde olumlu etkilerinin de olduğunu; özellikle bulmaca, strateji ve zeka oyunları gibi düşünce üzerine yoğunlaştıran; dolayısıyla eğiten oyunların, bireyin çocukluk ve ergenlik dönemindeki gelişimini pozitif yönde etkilediği görüşünü savunuyor. Mouse ya da klavye yardımı ile oynanan oyunlar; çocukta hem el göz koordinasyonunu, hem de hızlı düşünüp hızlı karar verme yeteneğini geliştirebildiği gibi risk alma, hedefe odaklanma, kombinasyon geliştirme gibi beceriler kazanmasını da sağlıyor. İlkokul ile birlikte yönergeleri de takip edebilmeye başlayan çocuklar, zaman içinde aldıkları kararların sorumluluğunu da üstlenmeyi öğreniyor.

Belli süre kısıtlamaları ve oyun kuralları ile ebeveynlerin kontrolü altında oynanan bilgisayar oyunları ile çocuklar, dikkatlerini belli bir noktada yoğunlaştırabilme, merak ve rekabet duygularını geliştirme gibi pek çok faydasının yanı sıra, psikolojik gelişimi olumsuz yönde etkileyecek oyunlarla da karşılaşmak mümkün. Özellikle şiddet ve korku konseptli oyunların yetişkinlere yönelik hazırlandığı ve ebeveynlerin çocuklarının bu oyunlara erişmeleriyle ilgili dikkatli olmaları halinde, oyun sitelerinin çocuk üzerindeki olumlu etkilerinden faydalanmak mümkün.

Oyungemisi.com, çocuk gelişiminde önemli yer tutan zeka, bulmaca, beceri ve strateji oyunları, zengin içeriği ve sorumlu yayın anlayışıyla, kullanıcıların hoşça vakit geçirdikleri ve bunun yanı sıra aynı zamanda gelişimlerine de katkıda bulunacak oyun arşiviyle, bilgisayarın çocuklara verebileceği zararı minimuma indirmeyi hedefliyor.

13 yılı aşkın bir süredir kullanıcılarına hizmet veren oyungemisi.com, çocuklara yönelik dizaynı, yine çocuk psikolojisini gözeten oyunları, kişisel gelişime yönelik yayınları ve güvenilirliği ile ebeveynler için internet ortamında ilk akla gelen oyun siteleri arasında. İçerik yönünden oldukça zengin olan sitenin tasarımı, çocukların kısa sürede kullanımını öğrenmelerine ve siteyi yardım almadan, kolaylıkla kullanabilmelerini sağlıyor. Site, oyun açıklamalarının ve makalelerinin iyi bir editör kadrosu tarafından yazılmasıyla, çocukların Türkçeyi daha doğru kullanmalarını da amaçlıyor.

Basın bültenlerinizi Türkiye'ye ya da hedeflediğiniz ülkelere dağıtın, markanız medyada daha fazla yer alsın daha fazla konuşulsun.

More from our blog

See all posts
No Comments
 

Yorum Yap