Hayalinizdeki Kaslı Vücuda Ameliyatla Kavuşun

No Comments

Türk erkeği vücudunun en çok hangi kısmından hoşlanmıyor? Araştırmalar gösteriyor ki erkeklerimizin %81’i vücudundaki yağlanmadan hoşlanmıyor. Yanlış okumadınız. Erkeğin hafif göbeklisi artık makbul değil. Çünkü kadınlar kaslı görünümlü ama izbandut gibi durmayan yani fit, geniş omuzlu, atletik yapılı erkeklerden hoşlanıyorlar ve böyle bir vücudu sporla geliştirmek hele ki bir de yirmili yaşlar geçildiyse pek mümkün değil. Liposuction yani yağ alma ameliyatıyla bu problem halledilebilir mi diye araştırdığımız zaman Estetik ve Plastik Cerrah Op. Dr. Naci Çelik’ten sizi hayalinizdeki kaslı vücuda kavuşturacak olan High Def operasyonu ile ilgili çok ilginç bilgiler aldık.

Estetik ameliyatlar artık eskisi gibi belli bir grubun, cinsiyetin, azınlığın ameliyatı olmaktan çıktı ve hepimizin gündelik hayatına girdi. Estetik ameliyatlarla önce ünlülerin yaptırdığı yüz germe ameliyatları sayesinde tanıştık,  ardından burun ve göğüs büyültme ameliyatları. Sonra öğrendik ki pek çok Türk erkeği kellikten mustaripmiş.  Ancak Türk erkeklerinin genelinin asıl büyük sorunu yağlanma. Bütün erkekler gibi yağlanmadan kurtulup kaslı bir vücuda kavuşma hayalinizi liposuction yani yağ alma ameliyatı ile gerçekleştirmek ise maalesef mümkün değil. Liposuction ile fit, atletik görünümlü, baklava karın kaslı, geniş omuzlu, geniş göğüslü bir vücuda kavuşamazsınız. Bunu sağlayan bir ameliyat vardır ancak adı liposuction değil High Def’dir.

High Def ameliyatında ses dalgaları ile yağlar eritilerek alınır ve deri iyice inceltilerek alttaki kaslar ortaya çıkartılır. Her ne kadar bu ameliyat bir tür yağ alımı olsa da aslında bildiğimiz klasik liposuction ameliyatından çok farklıdır. Bir defa vücudunuz üç boyutlu olarak şekillenir yani doktorunuz vücudunuzda aynen bir heykel üzerinde çalışır gibi gölge ve ışık ile çalışır. Ameliyat öncesinde yapılan çizimler sırasında göğüs kaslarınızın, kol kaslarınızın ya da omzunuzun yetersiz olduğu görülürse de ameliyat sırasında alınan yağlar bu bölgelere enjekte edilir (kasların içine)ve bölgedeki kasların büyümeleri sağlanır. Bu işlem kası doğal ve kalıcı bir biçimde büyütür, Protez koyulmuş gibi komik ve yapay görüntüler ortaya çıkmaz. Hastanın ameliyat sonrasında ortaya çıkan kasları kendi kaslarıdır. Bu ameliyat hastanın karnındaki yağlara kas şekli verilmesi gibi yanlış bir şekilde tanıtılmıştır ancak bu çok yanlıştır. Bu ameliyatta yağlara hiçbir şekil verilmez, tamamı alınır. Zaten kaslar hepimizde mevcuttur, eğer üstlerindeki deriyi yeterince inceltirsek ortaya çıkarlar ve bizi atletik bir görünüme kavuştururlar.

Op. Dr. Naci ÇELİK  ameliyatın çok yaşlı olmamak şartıyla her yaştan erkek hastaya uygulanabildiğini; ameliyat sonrasında ise genellikle bir hafta kadar istirahatin uygun olduğunu belirtiyor ve ekliyor: ‘Benim hastalarımdan istediğim;  bu ameliyatı olduktan sonra ya sporla uğraşmaları ya da kilolarını korumaları. Çünkü yaptığımız işlem tamamen doğal yani kilo almadığınız sürece sorun yok ancak kilo alırsanız ameliyatın sonuçlarını kaybedersiniz. Eğer bir de üstüne spor yaparsanız vücudunuzun çok hızlı bir şekilde cevap verdiğini görürsünüz.  Çok şişman hastalara High Def operasyonu uygulanamaz onlar için başka çözümlerimiz var.  Aşırı kilo verip sarkmış hastalara da uygulanamaz. Ben bu ameliyatlara ilk başladığımda fitness çalıştırıcılarından çok tepki almıştım. Ne gerek var biraz spor yapsa zaten olur diye. Ama olmuyor. Antrenmanlara düzenli vakit ayırmak gerekli. Herkesin kas yapısı farklı ama maalesef verilen antrenmanlar çok benzer. Dolayısıyla aynı sonucu almak mümkün değil. Ayrıca işin bir de son derece karmaşık beslenme boyutu var.  Diyelim ki uzun süre uğraştınız ve sonunda istediğiniz vücuda fitness ile kavuştunuz. Harika. Şimdi bir de bunu korumak için çalışmak zorundasınız. Hem de daha fazla. Ne kadar yorucu olduğunu yapanlar bilir. Başlangıçta karşı çıkan eğitmenler sonuçları gördükten sonra önce bu ameliyatı oldular ardından da çalıştırdıkları öğrencilere de High Def operasyonunu tavsiye etmeye başladılar. Neden biliyor musunuz? Sonuç o kadar güzel oluyor ki antrenman bu ameliyatı olanların hayatının bir rutini haline geliyor.

Dr. Naci Çelik Hakkında

1969 yılında Isparta’da doğan Dr. Naci Çelik, ilk ve ortaokulu bitirdikten sonra Kuleli Askeri Lisesi giriş imtihanını kazanmış ve 1987 yılında liseyi bitirip Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde öğretime başlamıştır. Öğrenciliği sırasında tüm okullardan derece ile mezun olan Dr. Çelik ayrıca GATA BAŞARI BURSU ile öğrenciliği sırasında Almanya ve Belçika’ya gönderilerek ödüllendirilmiştir. 1993 yılında GATA’yı da dereceyle bitiren Dr. Çelik 1994 yılında Askeriyeden ayrılmış ve aynı yıl Ege Üniversitesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi ABD da eğitime başlamıştır. Asistanlığının 4. senesinde Chang Gung Memorial Hospital’ın uzmanlara verdiği fellowship pozisyonuna henüz asistanken kabul edilmiş ve bir yıllığına Taiwana gitmiştir. Ancak 1. yıl sonunda Prof. Dr. Fu-chan Wei Dr. Çelik’in fellowship pozisyonunu bir yıl daha uzatmıştır. Taiwan da bulunduğu sürede “RESIDENTS’ BEST PAPER” ödülünü ve ayrıca Taiwan Hükümeti “DENEYSEL ÇALIŞMA BURSU”nu kazanmıştır. 2001 yılı sonunda yurda dönen Dr. Çelik EÜTF’den Plastik Cerrahi Uzmanlığını almıştır. Hemen ardından Prof Dr. Onur Erol’un yanında İstanbul ONEP’te estetik cerrahi fellowluğuna başlayan Dr. Çelik fellowluğunun bitmesini takiben ONEP’te partner olarak çalışmaya başlamıştır. 2002 yılında EURAPS YOUNG PLASTIC SURGEON SCHOLARSHIP’ini 2007 yılında da İtalya’da düzenlenen Nose & Surroundings kongresinde POSTER YARIŞMASI 3. LÜĞÜNÜ kazanan Dr. Çelik Ekim 2008 tarihinden itibaren kendi kurduğu PRAGO Klinikte çalışmaktadır

GÖRSELLER:

Basın bültenlerinizi Türkiye'ye ya da hedeflediğiniz ülkelere dağıtın, markanız medyada daha fazla yer alsın daha fazla konuşulsun.

More from our blog

See all posts
No Comments