Jain, Growtech fuarında yeni teknolojilerini Çiftçilere tanıttı!

No Comments

Jain Sulama Sistemleri, Türk tarım sektörünün en önemli buluşma platformu olan ve bu yıl 14.sü düzenlenen Growtech Eurasia; Uluslararası Sera, Tarım Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı’nda, Çeltik’de damla sulama ve Patentli Magic sprinkini  sektörün önde gelenleri, bayiler ve çiftçilere tanıttı.

03-06 Aralık 2014 tarihleri arasında Antalya Expo Center’de gerçekleştirilen 14. Growtech Eurasia; Uluslararası Sera Tarım Ekipmanları ve Teknoloji Fuarı’na katılan Jain Sulama Sistemleri’nin, bu yıl gündemindeki en önemli konu, çeltik’de damla sulama ile  sürdürülebilir tarıma verdiği destek  ve yağmurlama sulamada yeni sprinkler  Magic Drive ürününün  lansmanıydı.

Çeltikde damla sulama Dünya’da yaygınlaştırılmaya çalışılıyor. Yapılan denemelerde  çiftçilere, %40 verim artışı , %70 daha az su kullanımı ,%50 daha az enerji ve % 80’e varan gübre tasarrufu sunan damla sulama sayesinde sürdürülebilir tarıma yeni çözümler  üretiyor. Çeltik üreticilerinin ve ziraat mühendislerinin yoğun ilgi gösterdiği damla sulama çözümünde;yapılan çalışmaların detayları sunuldu.

Fuarda ayrıca yağmurlama sulama sistemlerinde yeni bir teknoloji sunan Magic Drive, mıknatıslı silikonu sayesinde sabit dönüş hızı sağlıyor ve  suyu 23 metreye kadar homojen şekilde dağıtabiliyor. Her türlü su tipinde sorunsuz çalışabilen Magic Drive sebze ve ağaç altı uygulamaları için benzersiz çözüm sunuyor. Dünya çapında Patentli olan ürün 7 yıl garantili olarak  www.jainsmarket.com  e-ticaret sitesinden ve yetkili satış kanallarından satışa sunacaklarını duyurdu.
Çeltik üreticilerinin damla sulama uygulamasına yoğun ilgisinden  dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Jain Sulama Genel Müdür Yardımcısı Can Adamoğlu, çeltikde damla sulamanın 5 yıldır üzerinde çalıştıkları bir konu olduğunu ve bu sulama sistemi sayesinde çeltik üreticilerinin üretim maliyetlerini %85’e kadar düşürebildiklerini söyledi. Ayrıca sistemin  su tasarrufuna katkı sağlayacağını ve verim artışları ile çiftçinin taleplerini karşılayacağını belirtti.  2014 yılı içinde hem projelerden hem de pazardan önemli bir pay elde ettiklerini, gerçekleşen kuraklıkla birlikte damla sulamaya taleplerin artacağına değindi.

Fuara, Uluslararası kadro ile katılan Jain Sulama, fuar süresince Jain Sulama firmasının çiftçilik kökenine atıfta bulunan Çiftçi Jain maskotu ile de, fuar ziyaretçilerinin ilgi odağı oldu. Jain’in vermiş olduğu sürpriz hediyeleri  ve broşürleri ilgililere dağıtan Çiftçi Jain, katılımcılarla bol bol fotoğraf çektirdi.

Jain Sulama yetkilileri, standlarında hem marka hem de ürün anlamında çeşitliliklerini ortaya koyarak, katılımcılara Jain ve NaanDanJain ürünlerinin yanı sıra, dünyaca ünlü Valley Center Pivot sistemleri, Galcon otomasyon ürünleri ve de Raphael kontrol vanaları hakkında da detaylı bilgi aktardı.

Jain Sulama Sistemleri Hakkında

Dünya’nın en büyük mikro sulama firması olarak toplam 76 ülkedeki 16 adet üretim tesisi ve 64 ofisi ile 45 yıldır tarım sektörüne katma değer sağlayan Jain, Türkiye faaliyetlerine 2008 yılının sonunda başladı. Kısa zaman içinde 220 bayi ve her bölgede hizmet veren uzman satış ekibi, ürün müdürleri ve proje ekibi aracılığıyla Türk çiftçisi ile buluştu. 2010 yılında Adana’da Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde 36 dönümlük arazi üzerine kurulan fabrikada yerli üretime başladı.

Jain Sulama Sistemleri bugün Jain, NaandanJain, Valley,Raphael, Chapin ve Galcon markaları ile sektörde teknolojik sulama anlamında Türk çiftçisine en geniş ürün portföyünü tek çatı altında sunuyor.

GÖRSELLER:

Basın bültenlerinizi Türkiye'ye ya da hedeflediğiniz ülkelere dağıtın, markanız medyada daha fazla yer alsın daha fazla konuşulsun.

More from our blog

See all posts
No Comments