Jain Sulama Konyalı Üreticilerle Mısır Festivalinde Buluştu

No Comments

Teknolojik sulama sistemleri konusunda bir dünya markası olan Jain Sulama Sistemleri ile Monsanto’nun tarla tohumlarında ki dünya markası olan Dekalb’i bir araya getiren proje: “Dekalb Mısır Festivali”, ikinci durağı olan Konya-Karapınar’da mısır tarımına gönül verenleri bir araya getirdi.

Mısır tarımına dair tüm üretim teknikleri, teknolojileri ve uygulama kurallarını üreticilere gösterebilmek amacıyla hayata geçirilen Dekalb Mısır Festivali, Jain Sulama Sistemleri’nin, projenin ana sulama partnerliği ile sürüyor . Türkiye’nin mısır tarımında öne çıkan 4 ayrı bölgesinde gerçekleştirilen festivalin ilki 5-6 Ağustos tarihlerinde İzmir – Ödemiş’te gerçekleştirilirken bu önemli organizasyonun ikinci ayağı ise 11-13 Eylül tarihleri arasında Konya – Karapınar’da yapıldı.

Jain Sulama’nın, projenin sulama ortagi olarak katilimi ile gerçekleştirilen, çiftçi, bayi, tüccar ve bölge birliklerinden yetkililerin davet edildiği görkemli organizasyonun ikinci ayağı, İç Anadolu Bölgesi’nde mısır tarımı ile uğraşan çiftçiler için büyük bir fırsata ve eşsiz bir deneyime dönüştü. Üreticilerin mısır tarımına ilişkin tohumdan ilaçlamaya, sulamadan gübrelemeye kadar her alanda bilgilendikleri, farklı uygulamalar arasında kıyaslamalar yapabildikleri, merak ettikleri soruları alanında uzman ziraat mühendislerine danışabildikleri etkinlikte Jain Sulama ekibi de hazır bulundu. Festival alanında kurulan stantta danelik mısır sulaması hakkında üreticileri bilgilendiren Jain Sulama Sistemleri’nin uzman ziraat mühendisleri mısır tarımı için bölgeye uygun Jain sulama ürünleri hakkında da üreticilere tavsiyelerde bulundu.

Sektöründe yeniliklerin öncülüğünü yapan Jain Sulama, festivalin ikinci ayağında çimlendirmede 5035 sprink, Jain Turbo Slim ve Jain CNT- Mandallı Boru ürünlerini döşedi. Tarlaların kontrol parsellerinde salma sulama yapılırken diğer bir bölümünde iki sıraya bir ve bir başka deneme ekiminde ise her sıraya bir hat Jain Turbo Slim damla sulama boruları döşenerek üreticilerin farklı uygulamalarla sulamanın verime olan net katkısını görmeleri amaçlandı. Jain Sulama Sistemleri standı üreticilerin yoğun ilgisi ile karşılaştı.

Dekalb Mısır Festivali’nin üçüncü durağı 1-2 Ekim tarihleri arasında Manisa – Turgutlu, dördüncü ve son durağı ise 7-10 Ekim tarihleri arasında Şanlıurfa – Viranşehir olacak. “Dekalb Mısır Festivali” organizasyonu ile “Akıllı Tarım” yaklaşımını birleştiren Jain Sulama Sistemleri, ‘kaliteli, sürdürülebilir, çevre dostu ve verimli bir mısır tarımı nasıl yapılır’ konulu eğitimini, etkinliğin son bulacağı hasat sezonunda gerçekleştirilecek organizasyonlarda verecek.

Jain Sulama Sistemleri, mısır tarımında fark yaratan sulama sistemlerini yakından incelemeleri ve Jain’in uzman ekibinin bilgisinden faydalanmaları için mısır üreticilerini Manisa – Turgutlu ve Şanlıurfa – Viranşehir’de gerçekleştirilecek organizasyona bekliyor.

 

Jain Sulama Sistemleri Hakkında

Jain Türkiye faaliyetlerine 2008 yılının sonunda başladı. Kısa zaman içinde 220 bayi ve her bölgede hizmet veren uzman satış ekibi, ürün müdürleri ve proje ekibi aracılığıyla Türk çiftçisi ile buluştu. 2010 yılında Adana’da Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde 36 dönümlük arazi üzerine kurulan fabrikada yerli üretime başladı.

Jain Sulama Sistemleri bugün Jain, NaandanJain, Valley, Chapin ve Galcon markaları ile sektörde teknolojik sulama anlamında Türk çiftçisine en geniş ürün portföyünü tek çatı altında sunuyor.

 

MONSANTO ve DEKALB Hakkında

Dünyanın lider tohum şirketi olan Monsanto, 1997 yılında Türkiye organizasyonunu kurarak, ülkemizde ilk olarak tarım ilaçları konusunda çalışmaya başlamıştır. 1998 yılında Cargill firmasının tohum bölümünü satın almış, 1999 yılında da Cargill, Asgrow ve Dekalb tohum markalarını DEKALB çatısı altında tek marka olarak birleştirmiştir. Global olarak 2007 yılında Deltapine pamuk tohum firmasını, 2008 yılında Seminis ve 2009 yılında da DeRuiter sebze tohum firmalarını bünyesine katmıştır. Monsanto tüm dünyada doğal kaynakları koruyarak, üreticilerin birim alandan daha fazla ürün elde etmelerine ve yaşamlarını iyileştirmelerine olanak sağlayan yenilikçi teknolojileri sunmaya devam etmektedir. Bu anlamda Türk çiftçisine her yıl hem geliştirdiği üstün performanslı ürünleri ile hem de yenilikçi yaklaşım ve teknolojiler ile hizmet etmektedir.

Basın bültenlerinizi Türkiye'ye ya da hedeflediğiniz ülkelere dağıtın, markanız medyada daha fazla yer alsın daha fazla konuşulsun.

More from our blog

See all posts
No Comments
 

Yorum Yap