Perakende için Öngörüsel Analiz Hizmeti Veren Getron, Almanya Ofisi ile Avrupa’ya Açıldı

No Comments

Deloitte  Technology Fast50 Turkey listesinde en hızlı büyüyen ilk 50 şirket arasında yer alan ve Bilişim 500 listesinde Türkiye Merkezli Yazılım Üreticileri arasında 45. sırada bulunan Getron Bilişim Hizmetleri A.Ş.’nin Almanya ofisi, Haziran 2015 itibariyle Dresden şehrinde faaliyete geçti.

Geliştirmiş olduğu özgün tahminleme yöntemi Almanya’da Springer tarafından yayımlanan kitaba konu olan; Hindistan, Çin, G. Kıbrıs ve İspanya’da uluslararası konferanslarda Ar-Ge çalışmaları ilgi gören firma, Öngörüsel Analiz (Predictive Analytics) alanındaki “Getron Advisor” adlı inovatif ürününü Almanya üzerinden Avrupa pazarına sunmaya başladı.

Getron Advisor” perakende sektöründe, çok sayıda satış noktasında her bir ürün için gelecek dönemlerde oluşacak talebi bulut tabanlı olarak, büyük veri üzerinden yüksek başarı ve hızla tahmin edebilen bir Bilgiişlemsel Zeka (Computational Intelligence) uygulaması. Uygulama 2015 yılı başında 1.714 proje arasından TÜBİTAK TEYDEB’in “Başarı Hikayeleri” arasına girdi.

Hangi ürüne, nerede, ne zaman ve ne kadar talep geleceğini tahmin edebilen yazılım, bu tahminler ışığında depodan ikmal (replenishment), mağazalar arası transfer, yeniden üretim (RPT), indirim, mağaza ve lojistik insan kaynağı planlaması konularında karar destek sistemi olarak çalışıyor ve firmaların stok seviyesini azaltırken kaçan satışı engelleyerek karlılığı arttırıyor. Ayrıca, yüksek yoğunluklu firma verisini KPI tabanlı dashboard ve analiz arayüzleriyle zenginleştirerek mobil ortamda görselleştiriyor.

Könneritzstrasse 25, B502, 01067 Dresden, Deutschland  adresinde faaliyete geçen ofis; halihazırda Yıldız Teknopark bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Getron’un Avrupa satış ve Ar-Ge çalışmalarının merkezi olacak.

GÖRSELLER

Basın bültenlerinizi Türkiye'ye ya da hedeflediğiniz ülkelere dağıtın, markanız medyada daha fazla yer alsın daha fazla konuşulsun.

More from our blog

See all posts
No Comments