Singularity University Küresel Etki Yarışması Türkiye’de Düzenleniyor

No Comments

NASA’da kurulu Singularity University(SU) bu yıl Türkiye Küresel Etki Yarışması’nı açıyor. Seçilen projenin sahibi NASA’da kurulu bu Üniversite’nin Yaz Programı’na tam burslu katılmaya hak kazanacak. Türkiye’den girişimciler, sanatçılar, teknoloji tutkunları, bölgelerindeki 1 Milyon ve üzeri insanın yaşamını iyileştirmeyi amaçlayan projeleriyle yarışmaya başvurabilirler.

Singularity University’nin Küresel Etki Yarışması, katlanarak gelişen teknolojilerin kullanımıyla insanların yaşamını iyileştirecek yeniliklerin ortaya konmasını amaçlıyor. Üniversite, yarışmayı bölgeye üçüncü kez getiriyor. İlk ikisinde Orta ve Doğu Avrupa şemsiyesi altında Budapeşte merkezli olarak gerçekleşen bölgesel yarışma bu sene Türkiye merkezli ve yakın çevresine açık olarak düzenlendi. Bu yıl teması İklim, Çevre ve Enerji odaklı olarak açılan yarışmayı kazanan, bu yaz, Üniversite’nin GSP’14 Lisansüstü Programı‘na katılacak. 25.000$ değerindeki ödül, eğitim, konaklama ve yemek masraflarını karşılayacak.

SU Küresel Etki Yarışması Türkiye 2014’ün başvuru sürecinde adaylar http://gic.singularityu.org/turkey adresindeki yarışma sitesinden 21 Şubat tarihine kadar katılımlarını tamamlayacaklar ve iki turda değerlendirilecekler. Finale kalan projeler 28 Şubat tarihinde açıklanacak, Mart ayında finalistler jüri önünde projelerini sunacaklar.

Yarışmanın dili İngilizce’dir.

Singularity University Hakkında

Singularity University(SU), ABD’nin Kaliforniya eyaletinde NASA Araştırma Merkezi’nde Silikon Vadisi’nin beyin takımına dahil kişiler tarafından kurulmuştur. Bu Üniversite, 3D Printing/ 3 Boyutlu Yazıcı, alternatif ulaştırma(ör. Tesla otomobil) veya uzay teknolojileri gibi üstel hızlarda gelişen teknolojiler, eğilimler ve yenilikler hakkında bilgi sahibi olmak isteyen bilim insanları, araştırmacılar, girişimciler ve devlet mensuplarının buluştuğu bir merkezdir.

Zorlu giriş kurallarını aşarak programlara kabul edilenler yoğun eğitimlere katılıyor, bölgenin en büyük firmalarına ziyaretlere- ör. Facebook, NASA, Google, Cisco- ve son derece heyecanlı girişimci firmaların çalışma alanlarına girme ve inceleme imkanlarına sahip oluyorlar. Dersler sırasında Silikon Vadisi’nin büyük isimleriyle dirsek teması içinde çalışıyorlar. 10 haftalık program sonunda bölgedeki yatırımcılardan fon sağlayarak kendi işlerini kurabiliyorlar.

 

Bilgi için:

Lâle Başarır, Singularity University Türkiye Temsilcisi

tel                        :           + 90 533 764 0216

e-posta                 :           lale.basarir@singularityu.org

yarışma sayfası     :           http://gic.singularityu.org/turkey

Singularity University | Küresel Etki Yarışması

Singularity University | Küresel Etki Yarışması

Basın bültenlerinizi Türkiye'ye ya da hedeflediğiniz ülkelere dağıtın, markanız medyada daha fazla yer alsın daha fazla konuşulsun.

More from our blog

See all posts
No Comments
 

Yorum Yap