Terakkili öğrenciler “4. Kütüphane Şenliği”nin kültür ve sanat etkinliklerinde buluştu

No Comments

Terakkili öğrenciler; çeşitli yayınevlerinin katıldığı kitap fuarından, tiyatro gösterilerine, atölye çalışmalarından, gölge oyununa ve karikatür sergisine kadar farklı etkinliklerde aktif rol alarak yaşayarak öğrenme ve deneyim kazanma şansını yakaladılar.

Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki İlkokul ve Ortaokulu’nda 8 – 10 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen “4. Kütüphane Şenliği”nde Terakkili öğrenciler kültür ve sanat etkinliklerinde buluştu.

Bu yıl dördüncü kez düzenlenen şenlikte Terakkili öğrenciler; çeşitli yayınevlerinin katıldığı kitap fuarından, tiyatro gösterilerine, atölye çalışmalarından, gölge oyununa ve karikatür sergisine kadar yayılan etkinliklerde aktif rol alarak yaşayarak öğrenme ve deneyim kazanma şansı yakaladılar.

Terakkili öğrenciler;  Anfora Yayın Dağıtım A&DA Kitap, Kırmızı Kedi, Final Kültür Yayınları, Kelime Yayınları, Can Yayınları, Redhouse – Sev Yayınları, Yapı Kredi Yayınları, Günışığı Kitaplığı, Pandora, İthaki Yayınları ve Tema Vakfının katıldığı şenliğin geleneksel kitap fuarında çocuk edebiyatının nitelikli ürünlerini ve yazarlarını keşfetti.

Şenliğin ilgi çeken aktivitelerinden 2. sınıf öğrencilerinin sunduğu “Hacivat ve Karagöz Çocuklarla Buluşuyor” adlı gölge oyunu ve 1. sınıf öğrencilerine yönelik “Vaay, Panama Ne Güzelmiş!” adlı kitabın çocuk yogası, Terakkili Drama Eğitmeni Hafize Çınar Güner’in eğitmenliğinde gerçekleşti. “Kurbağa ve Murbağa” adlı tiyatroyu izleyen 2. sınıf öğrencileri ise hem eğlendiler hem de arkadaşlık üzerine düşündüler.

1. sınıf öğrencileri, Yazar Süleyman Bulut’un söyleşisinde noktalama işaretlerini eğlenceli bir şekilde hatırlarken, 3. sınıf öğrencileri Yazar Şebnem Oral ile yaptıkları “Müzikli Masal Sepeti” adlı söyleşide masalları farklı bir şekilde ve müzik eşliğinde ilgiyle dinlediler. 7. sınıf öğrencileri arasında merak uyandıran “Perg Efsaneleri Serisi” ve son kitabı “Şamanlar Diyarı”nın yazarı Barış Müstecaplıoğlu ise “Fantastik Roman ve Öykü Yazmak” başlıklı sunumuyla fantastik roman ve öykü yazmanın inceliklerini öğrencilerle paylaştı.

Karikatürcüler Derneği İzmir Şubesi ve Türk Kütüphaneciler Derneği İzmir Şubesinin hazırladığı kütüphaneleri ve kütüphane çalışanlarının sorunlarını farklı bir şekilde anlatan “Karikatürler GözüyleKütüphane Çalışanları ” konulu resim sergisi, 4. sınıf öğrencilerinin tasarladığı “Seramik Tasarımları Sergisi”  ve İlkokul öğrencilerinin açık havada gerçekleştirdiği perküsyon gösterisi de etkinliklere renk katmış oldu.

Basın bültenlerinizi Türkiye'ye ya da hedeflediğiniz ülkelere dağıtın, markanız medyada daha fazla yer alsın daha fazla konuşulsun.

More from our blog

See all posts
No Comments
 

Yorum Yap