Türkiyenin Crowdfunding Platformu Fonlabeni’den Kısa Film Yarışması: Crowdfunding Nedir?

No Comments

Türkiye’nin en yaratıcı crowdfunding platformu FonlaBeni.com kısa film yarışması düzenliyor. Yarışmanın amacı sanat, teknoloji ve girişimcilik projelerinin hayata geçirilebilmesi için alternatif bir fon toplama yöntemi olan ve dünyada giderek yaygınlaşan crowdfunding – topluluk fonlaması hakkında yapılmış kısa filmlerle insanları bilgilendirmek.

Kısa filmlerde crowdfunding – topluluk fonlaması kavramı, bir proje maddi destek sağlamanın yanı sıra, bir projeye destek olmak, bir hayali gerçekleştirmek için yardım etmek, bir başarıya ya da hayale destek olmak, birlikte başarmak, kolektif bir çabayla üretimde bulunmak, bir başarıya ortak olmak ya da birini başarı için cesaretlendirmek gibi yan anlamlarla da ele alınabilir.

Katılımcılar filmlerinin yapım notlarını, yapım aşamasından fotoğraflarını ve izleme linkini proje sayfalarına ekleyerek FonlaBeni üzerinden başvurularını tamamlayabiliyorlar. Kurmaca, deneysel, animasyon ve belgesel dallarında 5 dakikayı aşmayan kısa filmlerle, 10 Şubat 2014 tarihine kadar yarışmaya başvuru yapılabiliyor.

CROWDFUNDING NEDİR? KISA FİLM YARIŞMASI TAKVİMİ

Kısa Film Yarışması Başvuru Tarihleri:
26 Kasım 2013 – 10 Şubat 2014

Ön Jüri Değerlendirmesi:
10 Şubat 2014 – 19 Şubat 2014

Yarışma Sonuçlarının Duyurulması
20 – 21 – 22 Şubat 2014

ÖDÜLLER

1.lik ödülü – 3.000 TL   /  2.lik Ödülü – 2.000 TL  /  3.lük Ödülü – 1.000 TL

Başvuru koşulları ve ayrıntılı bilgi için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz.
http://fonlabeni.com/icerik/bilgi/kisafilmyarismasi

Fonlabeni Hakkında: FonlaBeni yaratıcı projelerin fonlandığı bir crowdfunding platformudur. Proje yaratıcılarının ve girişimcilerin projelerini hayata geçirebilmek için ihtiyaç duydukları sermayeyi, yatırımcılar yerine projeye ilgi duyan insanlardan elde etmelerine olanak sağlayan “crowdfunding” (“topluluk fonlaması”) sistemini Türkiye’de hayata geçirmiştir.

İletişim Bilgileri

F             : https://www.facebook.com/fonlabeni

T             : https://twitter.com/fonlabeni

W           : www.fonlabeni.com

M            : eceakmanlarkoc@fonlabeni.com

Fonlabeni’den Kısa Film Yarışması: Crowdfunding Nedir

Basın bültenlerinizi Türkiye'ye ya da hedeflediğiniz ülkelere dağıtın, markanız medyada daha fazla yer alsın daha fazla konuşulsun.

More from our blog

See all posts
No Comments
 

Yorum Yap