Yeni Yıla Yepyeni Bir Cilt İle Girin!

No Comments

Yeni yılı karşılamaya hazırlandığımız şu günlerde hepimizin içi yeni umutlarla doluyor, ancak öte yandan birçoğumuz da geride bıraktığımız yılları hatırlayıp hüzünleniyoruz. Özellikle aynaya baktığımızda yüzümüzde gördüğümüz derin çizgiler varsa, geçmiş yılların bu belirgin izleri bizleri daha da mutsuz ve umutsuz yapabiliyor. Oysa tıbbın ve teknolojinin modern yöntemleri ile her yeni yılı yıpranmamış, bebek tazeliğinde bir yüzle karşılamak mümkün. İşte size Dermatolog Dr. Banu Serbes Kural’dan 2015’i pırıl pırıl karşılamak için kullanabileceğiniz birkaç sihirli yöntem:

  • Tüm dünyada estetik tıp deyince akla ilk gelen uygulama olan botox’u deneyin: Botox ile yeni yıla bir haftadan az süre kalmışken alnınızdaki endişe veya kaşlarınızın arasındaki öfke izlerini en hızlı şekilde yok edip, içinizdeki mutluluğu ve umudu dışa yansıtın. On dakikadan kısa süren ve neredeyse acısız denebilecek bu yöntem ile derin çizgilerinizden kurtulmanız mümkün.
  • Dolgu malzemeleri uygulamasıyla yüzünüze tazelik katın: Dolgu malzemeleri uygulaması bir saatten az bir zamanda burnunuzun iki yanından ağzınıza doğru uzanan derin olukları silikleştirecek, çökmüş yanaklarınıza canlılık katacaktır. Üstelik aynı teknik dudak cildinize de uygulanabiliyor. Dolgu malzemelerinin temel etken maddesi olan hyalüronik asit, özellikle zaman içinde nemini kaybedip diriliğini yitiren dudak mukozasını canlandırmakta hızlı bir etkiye sahip olduğundan, öğle tatili prosedürlerinin sık tercih edilen bir uygulaması.
  • Mezololift ile aydınlanın, parlayın: Botox ve dolgu malzemeleri uygulamasının ardından cildinizi aydınlatıp parlaklaştıracak mezolift uygulaması ile cildinizin tazelenme operasyonunu tamamlayabilirsiniz. Son dönemde mezolift uygulamasında ilk tercih “ışık dolgusu” yöntemi. Çok ince iğnelerle yüz, boyun, dekolte bölgesi ve ellerin üstüne uygulanan hyalüronik asit ve vitamin kokteylinin bir gün içinde cildinize sağladığı parlaklık ve pürüzsüzlük ile artık yılbaşını karşılamaya hazırsınız.

Bütün bu acil önlemlerden sonra sıra geldi yeni yılda cildinizi sağlıklı ve taze tutmak için alacağınız önlemlere. Eğer bir sonraki yılbaşını da aynı pürüzsüz ve parlak cilt ile karşılamak istiyorsanız, dokularınızı içten dışa doğru yapılandıran yöntemlerden faydalanmalısınız. Bunların başında altın iğnelerle fraksiyonel radyofrekans, yüksek yoğunluklu ses dalgaları ve fraksiyonel lazer teknikleri geliyor. Her yöntemin kendine has avantaj ve dezavantajları olsa da hepsinin ortak özelliği derinin orta ve alt tabakalarına ulaştırdıkları ısı enerjisi ile hücreleri uyararak taze kollajen üretimini arttırmaları. Bu sayede cildin gevşeyip sarkmasının önüne geçiliyor ve hatta yüzeydeki sivilce izlerinin, güneş lekelerinin ve çatlamış kılcal damarların da tedavisi sağlanıyor. Ancak bu yöntemlerle alınacak olumlu sonuçların gözle görülür seviyeye ulaşması 3-6 ay arasında bir zaman gerektiriyor. Eğer iş işten geçmeden cildinizin sağlığını ve güzelliğini korumak istiyorsanız, 2015de bu yöntemlerden hangilerinin sizin için uygun olduğunu dermatologunuz ile değerlendirip uygulayabilirsiniz.

Dermatolog Dr. Banu Serbes Kural Hakkında

Uzm. Dr. Banu Serbes Kural 1966 yılında İstanbul’da doğdu. Orta öğrenimimi Avusturya Kız Lisesi’nde tamamladıktan sonra girdiği İ.Ü. Çapa Tıp Fakültesini 1990′ da bitirdi. Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde başladığı dermatoloji ihtisasını 1992-1993 yıllarında İsviçre’de Zürih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Dermatoloji Kliniği’nde sürdürdü. Uzmanlık tezini “Şarap lekesi nevüslerin tedavisinde 585nm CWT-Dye Laser kullanımı ve sonuçlarının 577 nm CWT-Dye Laser ve Argon Laser ile karşılaştırılması” konusunda vererek 1995 yılında dermatoloji alanında uzman doktor olmaya hak kazandı.1997-1998 yıllarında Washington Hospital Center, Washington D.C., A.B.D.de çalışmalarını sürdürdü. Uzmanlık içi ilgi alanları estetik dermatoloji, dermatolojide lazer uygulamaları ve dermatolojik cerrahidir. Aldığı eğitimin sağladığı Almanca ve İngilizce bilgisi mesleki alandaki güncel yenilikleri takip etmesini kolaylaştırmaktadır. International Society of Dermatologic Surgery, Türk Dermatoloji Derneği, Türk Dermatopatoloji Derneği üyelikleri de çalışma alanındaki dinamizme katkı sağlıyor. Diğer üyelikleri Avusturya Liseliler Derneği, St. Joseph Mezunları Derneği ve Heybeliada Su Sporları Kulübü’dür. İhtisas sonrası çalıştığı kurumlar şunlardır:

Özel Çamlıca Ömür Hastanesi

Validebağ Öğretmenler Hastanesi

Özel Ladonna Polikliniği
Halen kendi muayenehanesinde cilt hastalıkları teşhis ve tedavisi ile estetik dermatoloji alanında hizmet vermektedir.

GÖRSELLER

Basın bültenlerinizi Türkiye'ye ya da hedeflediğiniz ülkelere dağıtın, markanız medyada daha fazla yer alsın daha fazla konuşulsun.

More from our blog

See all posts
No Comments