Yolların Kesiştiği Nokta; Engelsiz Moda

No Comments

Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD) ile Marmara Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Tasarım Bölümü
“Yolların Kesiştiği Nokta; Engelsiz Moda” Konulu Panel ve Defile ile Bir Araya Geliyor.

1993’ten beri faaliyetlerini tüm engellilerin ihtiyaçlarına katkıda bulunarak sosyal dayanışmayı sağlamak adına yürüten BEDD, Engelli bireylerin sosyal hayata adapte olmaları, sosyal hayatın içerisinde yer alabilmeleri amacıyla yeni bir proje gerçekleştiriyor. Marmara Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Tasarım Bölümü öğrencileri ve engelli bireyler 5 Mart 2014 – Çarşamba Günü Saat 14.00’de, bu proje kapsamında düzenlenecek olan panel ve defilede buluşuyorlar.

Defile öncesinde gerçekleşecek olan panelde; Engelli Hakları, Engelli Psikolojisi ve Engelli Eğitimi konuları ele alınacak. Engellilerin yaşadığı sorunlara dikkat çekmek, toplumu bilgilendirmek, bilinçlendirmek ve farkındalık yaratmak amacını taşıyan panelde izleyicilere engellilerin yaşamlarını kolaylaştırıcı görüş ve öneriler de aktarılacak.

Panele katılacak konuşmacılar:

* Prof. Dr. Mustafa ÖKSÜZ – M.Ü. T.B.M.Y.O Müdürü

* Kemal DEMİREL – BEDD Genel Başkanı

* Av.Ö.Ünal ATİLA – BEDD Hukuk Müşaviri

* Psikolog Esra SAVAŞAN – BEDD Yönetim Kurulu Üyesi

* Gülin ÖZEN – Moda Tasarımcısı

* Yrd.Doç.Dr. Nuriye İŞGÖREN – M.Ü. T.B.M.Y.O Tasarım Bölüm Başkanı

Defilede; Marmara Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Tasarım Bölümü öğrencilerinden oluşan amatör tasarımcıların, Topluma Hizmet Çalışmaları kapsamında, engelli bireylerin katkıları ile hazırladıkları kıyafetler sergilenecek.

 

Tarih: 5 Mart 2014, Çarşamba

Saat: 14.00

Yer:  Dr. İbrahim Üzümcü Kültür Merkezi

Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü – Kadıköy

 

Görseller :

Yolların Kesiştiği Nokta; Engelsiz Moda

Yolların Kesiştiği Nokta; Engelsiz Moda

Basın bültenlerinizi Türkiye'ye ya da hedeflediğiniz ülkelere dağıtın, markanız medyada daha fazla yer alsın daha fazla konuşulsun.

More from our blog

See all posts
No Comments
 

Yorum Yap