Basın bülteni dağıtımının 8 önemli faydası

  • 24 Ağustos 2013
  • Blog
Basın Bülteni Dağıtımı

Basın bülteni dağıtımının birçok faydası vardır, işte bunlardan 8’si:

Maliyet

Tanıtım faaliyeti denildiği zaman akla hemen reklam gelir. Ancak reklam maliyetli bir çalışmadır. Gerek hazırlanması gerekse yayınlanması hem zaman hem de bütçe isteyen bir iştir. Oysa medyada haberinizin yayınlanması için ekstra bütçe ayırmanıza gerek yoktur.

Kitlesel İletişim

Nitelikli bir haber, her zaman kendine yer bulacaktır. Bu da yer aldığınız mecranın hitap ettiği kitleyle direkt iletişim kurmanızı sağlayacaktır.

Reklam

Haberleriniz, aynı zamanda sizin reklamınız da olacaktır.

SEO

Hedefledeğiniz kelimeler ile hazırladığınız ve optimize ettiğiniz, internet üzerinde görüntülenebilen tüm haberleriniz SEO çalışmalarınıza destek olacaktır. Ve Google, sizin adınızı pek çok yerde görmeye başladığında; sizi bir referans olarak kabul edecektir. Elbette bu veriler, sizin web sitenizi de olumlu etkileyecektir.

Bilinirlik

Pek çok mecrada yayınlanmış haberiniz, direkt arama motorlarına düşecektir. Bu da sizin hedef kitleniz, sizinle ilgili bir arama yaptığında pek çok referans görmesini sağlayacaktır. Haber yayınları, hedef kitleniz üzerinde olumlu bir intiba yaratacak ve çoğu zaman ikna olarak karşınıza gelmesini sağlayacaktır.

Güvenilirlik ve Prestij

Bu ilgi sarmalının içinde yer almanın size sağlayacağı bir diğer önemli fayda da, satış pazarlama faaliyetleriniz dahilinde, müşterilerinizi şirketiniz ve güvenilirliğiniz ile ilgili ikna etme sürecinizin kısalması olacaktır.

Markalaşmak

Medyada haberlerinizin yayınlanması prestij, kurum içi sadakat, sektörel öndelik, bilinirlik, güvenilirlik ve nihayetinde markalaşma yolunda sizi daima daha üste taşıyacaktır.

Ciro

Şirket bünyesinde atılan her bir adımın, kağıt bardak satın alımından çalışan memnuniyetine ve hatta büyük satışlara kadar; tek bir amacı vardır: Ciro. Ama bu faaliyetlerin çok azı markanızı yaratmaya hizmet eder. Çünkü her şey birbirini tamamladığında ibre yukarı hareket edecektir. Bu amaçta, en önemli pazarlama ve tanıtım faaliyetiniz, medya ile ilişki kurmanız olacaktır.

Benzer içerikler

Tümünü gör