Yurt Dışı Basın Bülteni Servisi

Yurt dışı basın bülteni servisi ile uluslararası medyada görünürlüğünüzü artırın. Global pazarlarda tanınıp, potansiyel müşterilere ulaşın.

Yazım + Çeviri + Dağıtım + Takip

Yurt Dışı Bülten Servisi Nasıl Çalışır?

Yurt dışı basın bülteni servisi ile hedeflediğiniz ülke ve bölgeler için yazım, dağıtım ve medya takip hizmetlerini tek paket olarak alabilir, tercihinize göre proje bazlı ya da uzun dönemli çalışabilirsiniz.

İçerik Üretimi

İçerik Üretimi

Talebinize istinaden deneyimli PR ekimizin hazırladığı içeriğinizi onayınıza sunuyoruz.

İçerik Üretimi

Çeviri & Liste

Konu ve sektöre uygun size özel basın listesi oluşturuyor, çeviri işlemlerini tamamlıyoruz.

İçerik Üretimi

Bülten Dağıtımı

Haberinizi, hazırlanan listelere ve ajanslar üzerinden hedef ülkelerin medyasına ulaştırıyoruz.

İçerik Üretimi

Medya Takip

Haberlerinizin medya takip ve muhabir gönderim raporunu size teslim ediyoruz.

Uluslararası Basın Bülteni Gönderimi

Basın bültenleri, bir markanın bilirinirliğini artırmak, imajını güçlendirmek, kamuoyunu bilgilendirmek ve marka farkındalığı oluşturmak için en ekonomik ve kolay uygulanan iletişim yöntemilerinden biridir.

Global pazarlarda yer almak isteyen kişi ve kurumların hedeflediği ülkelerin medyasındaki görünürlüğünü, o ülkedeki başarısını etkileyen en önemli etkenlerden biridir. Bu nedenle uluslararası basın bülteni gönderimi yaparak etkili bir şekilde hedeflediğiniz ülkelerde medyaya, potansiyel müşterilerinize, yatırımcılara ve kamuoyuna ulaşabilirsiniz.

Haberleriniz İstediğiniz Dilde Hazırlansın

Haberleriniz İstediğiniz Dilde Hazırlansın

Hedeflediğiniz uluslararası pazarlardaki müşterilere ve yatırımcılara onların en çok takip ettiği mecralar üzerinden kendi diliyle hazırlanmış profesyonel basın bültenleri ile ulaşın. Yüksek kaliteli, arama motoru optimizasyonuna sahip basın bültenleri ile marka, ürün ve hizmetlerinizin yabancı basında haber olarak yer bulma şansını artırın.

Uluslararası Medyada Görünür Olun

Uluslararası Medyada Görünür Olun

Yurt dışında yeni pazarlar, müşteriler ve yatırımcılar arıyorsanız yurt dışı basın bülteni dağıtımı ile marka, ürün ve hizmetlerinize ait basın bültenlerini dünyanın önde gelen haber ajanslarına, gazetecilere ve medya kuruluşlarına ulaştırın. Hedeflediğiniz ülkelerdeki basın kuruluşlarında yer alarak potansiyel müşterilerin ve yatırımcıların ilgisini çekin.

Global Medyada Markanızı Ölçümleyin

Global Medyada Markanızı Ölçümleyin

Basın bültenlerinizin dağıtım sonrası hangi mecralara ulaştığını ve haber olarak nerelerde yer aldığını gösteren ayrıntılı raporla görünürlüğünüzü ölçümleyin. Yatırımınızın geri dönüşü hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olarak gelecek dönemlerdeki kampanyalarınız ve dijital pr çalışmalarınız hakkında yapacağınız çalışmaları önceden planlayın.

Uluslararası Basın Bülteni Gönderimi İle Markanız Ne Kazanır?

Etkili & Verimli

GMedya olarak yazım, çeviri, dağıtım ve medya takip hizmetleri çerçevesinde bütün süreçleri birleştirerek, etkili, verimli ve anahtar teslim PR hizmeti vermekteyiz. Bu süreç içerisinde zamandan tasarruf eder, medya ve hedef kitle ile kalıcı, sürekli ve kontrollü iletişim olanağı bulursunuz.

Marka Bilinirliği

Basın bültenleri, marka bilinirliğini oluşturmak ve artırmak için en kullanışlı araçlardan biridir. Hedef pazarlarınızdaki medya kuruluşları aracılığı ile hedef kitlenizin dikkatini çekmeyi sağlarsınız. Sektörden bağımsız olarak marka bilinirliğinizi artırmanın en etkili yollarından biridir. Mevcut müşterilerde marka bağımlılığı; potansiyel müşterilerde ise marka bilinirliği oluşturulabilirsiniz.

İçerik Üretimi ve Çeviri

Uzman ve habercilik deneyimine sahip editör ekibimiz tarafından hazırlanan basın bültenleri, markanızın online ve geleneksel medyada haber olarak yer bulma şansını artırır. Hazırladığımız içerikler ise yerelçevirmenler tarafından çevirilerek onayınıza sunulur Böylece hedef kitlenize ulaşmanız daha kolay ve doğru olur.

SEO Uyumlu İçerik

Arama Motoru Optimizasyonu yani SEO uyumlu basın bülteni, Dünyada son yıllarda daha büyük bir önem kazanmıştır. Haber içeriğinde kullanılan anahtar kelimeler, haberlerin arama motorları sonuçlarında üst sıralarda yer almasını sağlar. SEO uyumlu bülten çalışmaları ile daha bulunabilir olur ve internet sitenize trafik çekme imkanına da kavuşursunuz.

Online Görünürlük

Basın bülteni dağıtımı, online mecralarda markayı hedef kitleye daha görünür kılar. Online görünürlük, yeni müşteriler ve iş ortaklarına ulaşmayı sağlar. Haberleri daha geniş kitlelere ulaştırmak, çok daha kolay hale gelir. Firma web sitesine daha fazla ziyaretçi gelmesini de sağlamış olursunuz.

Ekonomik

Herhangi bir ürün ya da hizmetin tanıtım süreçleri maliyetli süreçlerdir. Özellikle tanıtım ve duyuru gibi çalışmalar için reklam verilmesi, şirketlere ek maliyetler çıkarır. Basın bülteni gönderimi hizmetleri ile basın bülteni yazımı, basın bülteni dağıtımı ve basın bülteni raporu gibi hizmetleri ekonomik bir pakette alabilirsiniz.

Yeni Müşteriler

Basın bülteni ve dijital PR çalışmaları, yeni müşterilere ulaşmanın pratik bir yoludur. Geleneksel ya da online medya platformlarında ürün ve hizmet arayan potansiyel müşterilerin haberlerinizi görmesi, karar verme süreçlerinde güven duygusunu oluşturur. Basın bülteni servisi ile yeni müşterilere, yatırımcılara ve iş ortaklarına medya yoluyla ulaşmak mümkündür.

Ayrıntılı Raporlama

Basın bülteninin basına yansıması yani yayınlanma oranları, firmaların stratejik hedefleri için önemli bir kriterdir. Basın bülteni gönderimi sonuçlarının ölçülmesini her firma ister. Online ve basılı medya basın bülteni yansıma raporu ile basın bültenlerinin hangi kişilere veya yayınlara ulaştırıldığı ve hangilerinin kullandığı ortaya çıkar.

Sık Sorulan Yurt Dışı Basın Bülteni Servisi Soruları

1
Yurt Dışı Basın Bülteni Servisi Nedir?

Türkiye için sunduğumuz yazım, dağıtım ve takip hizmetlerini aynı şekilde Global çalışmalarınız için de sunmaktayız. Yurt dışına yönelik basın bülteni dağıtım servisi ihtiyacınızda anahtar çözüm hizmetlerimiz ile çalışmalarınıza destek oluyoruz.

2
Yurt Dışı Basın Bülteni Dağıtımı Neden Yapılmalıdır?

Hedeflediğiniz ülkelerin ya da bölgelerin medyasındaki görünürlüğünüz, o ülkedeki başarınızı etkileyen en önemli etkenlerden biridir. Bu nedenle uluslararası basın bülteni gönderimi yaparak etkili bir şekilde hedeflediğiniz ülkelerde medyaya, potansiyel müşterilerinize, yatırımcılara ve kamuoyuna ulaşabilirsiniz.

 • Müşterileriniz ile marka arasında bir güven oluşturmak
 • Potansiyel müşterilerinizi bulmak
 • Marka bilinirliği oluşturmak
 • Marka imajını oluşturmak
 • Markanız hakkındaki gelişmelerden kamuoyunu bilgilendirmek
 • Potansiyel yatırımcılara görünür olmak
 • Sektörel otorite olunmasını sağlamak
 • En ekonomik yoldan tanıtım yapmak
 • SEO ve diğer pazarlama çalışmalarınıza destek olmak

3
Yurt Dışı Basın Bülteni Servisi Çalışma Süreci Nasıl İşliyor?

 1. Talebinize istinaden ileteceğiniz bilgilerin ya da taslak çalışmanın ardından, en geç 2 iş günü içerisinde bülteniniz yazılarak onayınıza sunulur.
 2. Talebiniz halinde revize, onaylamanız durumunda ise basın bültenini İngilizce'ye çevirip tekrar kontrol ve onayınız için değerlendirmenize sunuyoruz.
 3. Onaylanan çevirisi yapılmış bülten için eğer seçtiğiniz paket ve bölgede var ise diğer diller için de aynı bir önceki adım uygulanır.
 4. Onayınızın ardından, bültenin konusuna ve sektörünüze göre ilgili ülkeler için medya listeleri hazırlanır.
 5. Dağıtım yapılacak her ülke için en uygun zamanda bülteninizin dağıtımı medya listelerine, haber ajanslarına ve içerik ortaklarına gerçekleştirilir.
 6. Dağıtımın ardından gönderim raporu (gönderilenler, okuyanlar ve tıklayanlar vs.) ve online medya yansıma raporu tarafınıza teslim edilir.

4
Basın Bültenleri Kimlere/Hangi Mecralara Gönderiliyor?

Hedeflediğiniz ülkelere gönderimini yaptığınız basın bültenleri, o ülkede aktif olarak görev yapan basın mensuplarına, haber ajanslarına, gazetelere, haber sitelerine, bloglara, dergilere, TV ve radyolara ulaştırılır. Güncel uluslararası medya veritabanımız kullanılarak istenilen basın mensubu ve mecraya filtreleme yapılarak gönderim yapılabilir.

5
Yurt Dışı Basın Bülteni Paketleri Tam Olarak Ne Sunar?

Sunduğumuz yurtdışı basın bülteni paketleri PR çalışmalarınız için yazım, çeviri, optimizasyon, dağıtım ve raporlama süreçlerini birleştiren anahtar teslim bir hizmettir.

6
Uluslararası Çalışmalarda Basın Bülteni Kim Tarafından Hazırlanacak?

Aynı Türkiye çalışmalarınızda oluğu gibi uluslararası çalışmalarda da basın bültenleriniz, bülten yazımı konusunda uzman editörlerimiz  tarafımızda haber ve Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) kurallarına uygun bir şekilde hazırlanır. Sizin tarafınızdan hazırlanan basın bültenleri ise tarafımızdan yapılan optimizasyon işlemleri sonrası yeniden onayınıza sunulur.

7
Yurt Dışı Çalışmaları İçin Uzun Süreli Bir Anlaşma Şart Mı?

Hayır. Kullandığın kadar öde paketlerimiz (yazım + çeviri + optimizasyon + dağıtım + raporlama) ile isterseniz tek seferlik/projelik bir çalışma yapabilir, isterseniz de uzun süreli çalışma yapmak istediğini belirtip fiyat avantajlarından yararlanabilirsiniz.

8
Görsel, Video, Link ve Doküman Gönderebilir miyim?

Tercih etmiş olduğunuz paket özelliklerinde bu bilgiler yer almaktadır. Eksik bili olması durumunda lütfen müşteri temsilcimizden bilgi alınız.

9
Satın Alma & Ödeme Yöntemleri Nelerdir?

Ön ödemeli bir çalışma modeline sahibiz. Talebinize istinaden sipariş formu / hizmet sözleşmesi tarafınıza gönderilir. Onayınızın ardından e-fatura gönderilir. Tüm çalışmaların başlangıcından önce aşağıdaki kanallardan ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

 • EFT/Havale
 • Kredi kartı
 • PayPal
 • Bitcoin

Hızlı İletişim Talebi