Basın Odası

PR ve iletişim çalışmalarınızı tek bir yerden yönetin. Markanıza özel basın odası ile tüm içeriklerinizi yayımlayın, arşivleyin ve paylaşın.

PR çalışmalarınız için tek bir platform

Medya iletişimi ve PR çalışmalarınız kapsamında markanıza özel tahsis edilen basın odası ile basın bülteni, etkinlik, görsel, video, doküman yayımlamayı, arşivlemeyi, paylaşmayı ve dağıtmayı tek bir platformdan kolayca yaparak rutin işlerde harcayacağınız zamandan önemli ölçüde tasarruf edin. PR çalışmalarınıza hız katın.

Online görünürlüğünüzü artırın

Arama motoru optimizasyonuna sahip online basın odası ile marka, ürün ve hizmetlerinize ait içeriklerin online mecralardaki görünürlüğünü artırın. Basın odanızdaki içeriklerin hedeflediğiniz kitleye ve gazetecilere kolayca ulaşmasını sağlayın.

Gerçek zamanlı analiz edin

Basın odası istatistikleri kapsamında markanıza ait basın odasında en çok okunan bültenlerinizi, basın odanızın ziyaretçi sayısını ve en çok gösterilen içerikleri anlık takip edin. Bülten gönderim raporu ile alıcı sayısı, iletilen sayısı, açılma ve tıklanma sayıları gibi en çok ihtiyaç duyacağınız veriler hakkında anlık bilgi sahibi olun.

Görsel, doküman ve video arşivi oluşturun

Basın odanıza yüklediğiniz görsel, dosya ve videoların otomatik olarak boyutlandırılması, kolay ve hızlı bir şekilde indirilmesi ve kolayca bulunabilmesi gibi özelliklerinden faydalanın, aynı dosyaları tekrar yüklemekle zaman kaybetmeyin.

Basın odanıza iletişim yetkilisi ekleyin

Basın odanıza PR çalışmalarınızı, medya ile ilişkilerinizi profesyonel bir şekilde yönetecek basın iletişim yetkilileri ekleyin, iletişim bilgilerini istediğiniz zaman düzenleyin,  güncelleyin. Marka, ürün ve hizmetleriniz ile ilgili haber yapmak isteyen gazeteciler size kolayca ulaşsın.

Etkinlik yönetimini önceden planlayın

Marka, ürün ve hizmetleriniz ile ilgili düzenleyeceğiniz davet, toplantı ve diğer etkinliklere yönelik planlamaları önceden yapın, etkinliklerinizden medya mensuplarının ve hedef kitlenizin istediğiniz zamanda hızlı ve kolayca haberdar olmalarını sağlayın.

Müşterileriniz için basın odası oluşturun ve yönetin

Ajans olarak hizmet sunduğunuz müşterilerinize özel basın odaları oluşturun, onların basın odasındaki tüm içeriklerini kolayca yönetin, özelleştirin, düzenleyin.  Çoklu basın odası yönetimi özelliği ile tüm bu işlemleri yaparken zamandan önemli ölçüde tasarruf edin.

Sosyal medya hesaplarınızı basın odanızla entegre edin

Sosyal medya hesaplarınızı basın odanızla entegre ederek markanız, ürün ve hizmetleriniz hakkındaki son gelişmeleri sosyal medya aracılığıyla hedef kitlenizin ve basın mensuplarının anlık olarak izlemesini ve takip etmesini sağlayın.

Sık Sorulan Basın Odası Soruları

1
Online Basın Odası Nedir?

Online basın odası, bir marka veya kuruluş hakkında yayınlanabilir ve dağıtılabilir içerikler içeren bir web sitesi veya site içinde bir web sayfasıdır. Online basın odası, başlangıçta kurumsal iletişimcilerin ve halkla ilişkiler firmalarının geleneksel medya kuruluşlarını (Gazete, TV, Dergi ve Radyo) hedeflemesi için oluşturulmuş olup gelişen ve değişen dinamikler ile birlikte artık internet üzerinden yayın yapan haber siteleri ve sosyal medya kanalları için de oldukça kullanışlı bir araç haline gelmiştir. Basın odası, sadece medya ilişkileri için değil yatırımcı, hedef kitle ve tüketici ilişkileri de dahil olmak üzere birçok açıdan halkla ilişkiler çalışmaları için kullanılmaktadır.

2
Neden Bir Online Basın Odası Kullanmalısınız?

Online basın odası size aşağıdaki konularda yardımcı olur:

  • Online dünya için içerik oluşturmanız,
  • Tüm PR çalışmalarını tek merkezden yönetmeniz,
  • Medyanın ilgisini çekmeniz,
  • Marka bilinci oluşturmanız,
  • Hedef kitle ile doğrudan iletişime geçmeniz,
  • Web sitenize daha fazla trafik ve daha fazla katılım sağlamanız,
  • Zaman ve maliyet tasarrufu yapmanız,

3
Basın odasında hangi içerikler yayınlanır?

Basın bültenleri, basın kiti, görseler, logolar,  videolar, dokümanlar, yöneticiler ve basın iletişim yetkilileri hakkında bilgiler, iletişim bilgileri, etkinlikler, sosyal medya paylaşımları, basın yansımaları, şirket geçmişi ve alınan ödüller, basın odasında yayımlanabilecek içeriklerdir. Bazı şirketler sektör haberlerini de basın odasında yayımlamaktadır.

4
Online Basın Odası Nasıl Oluşturulur?

Online basın odası oluşturmak için iki seçenek vardır. Yeterli teknik bilginiz ya da bu konuyla alakalı departmanınız var ise web siteniz içerisinde erek şartları taşıyan bir basın odası oluşturabilirsiniz. Kendi online basın odanızı oluşturmada ihtiyacınız olabilecek konularda teknik anlamda yeterli bilgiye sahip değilseniz ya da zamanınız yoksa online basın odası açmak için bir Medya servisi olan BasinOdam.com’u kullanabilirsiniz. Basın mensupları tarafından takip edilen kişiselleştirilebilir ve kolay yönetilebilen online basın odası sunan BasınOdam, tüm PR içeklerinizi tek bir yerde toplamanızı sağlayarak daha fazla kişiye ulaşmanızı kolaylaştıracaktır.

Hızlı İletişim Talebi