Medya Takibi ve Raporlama

Medya takip ve raporlama, markaların sonraki kampanyaları açısından etkili bir yol çizmesini kolaylaştırdığı gibi medyadaki konumunu da görmelerini sağlıyor.

Medya Takibi ve Analizi

Medya yansımalarının markanızın itibar algısını nasıl etkilediğini biliyor musunuz? İnternet medyasına yönelik çözümlerimiz ve geleneksel medya takibi için birlikte çalıştığımız çözüm ortaklarımız ile size bu konuda yardımcı oluyoruz.

Medya takip hizmetimizi sadece basın bülteni servisimizin medya yansımalarını analiz etmek için kullanabileceğiniz gibi, tamamen ayrı bir servis olarak da tamamen size özel bir medya takip paneli üzerinden kullanabilirsiniz.

Tanımladığınız kelimelere ve sektörlere göre markanızın itibarını takip edin.

 • Ulusal ve Yerel Medya Takibi
 • Yazılı Basın Takibi
 • İnternet Medyası Takibi
 • TV ve Radyo Takibi

Basın Bülteni Gönderim Raporu

Basın bülteni gönderim sonuçlarını ayrıntılı analiz ederek bülten gönderim performansınız hakkında bilgi sahibi olun.

Ayrıntılı basın bülteni gönderim raporu ile basın bültenlerinizin etkisini ölçümlemede ihtiyaç duyacağınız bir çok bilgiye anlık olarak sahip olabilirsiniz.

 • Basın bülteniniz kimlere ve hangi medya kuruluşlarına gönderildiğini öğrenin.
 • Basın bülteninizi hani gazetecilerin / mecraların okuduğunu; görselleri, dokümanları ve videoları kimlerin indirdiği hakkında bilgi sahibi olun.

Basın Odası ve İçerik Raporları

Markanıza özel oluşturulan online basın odasında yayımladığınız içerikler ile ilgili görüntülenme, okunma vb. tüm verileri anlık olarak kolayca ölçümleyin.

En çok ya da en az görüntülenen basın bültenleriniz, görselleriniz, videolarınız ve dokümanlarınız hangisi? Tercih ettiğiniz tarih aralıklarına göre basın odası ve bültenlerinizin ziyaretçi sayısı gibi verileri anlık olarak takip ederek basın odanızın ve içeriklerinizin performansını analiz edebilirsiniz.

Basın odanız ve basın bültenleriniz ile ilgili daha fazla ve ayrıntılı veri elde etmek istiyorsanız mevcut Google Analytics hesabınızı basın odanız ile entegre ederek ihtiyacınız olan tüm verilere anlık olarak hızlı bir şekilde erişebilirsiniz.

 

Sık Sorulan Medya Takibi ve Raporlama Soruları

1
Medya Takip Servisi Nedir?

Medya takip servisi, gazete, dergi, TV kanalı, internet, radyo kanalı ve  sosyal medyada yer alan tüm haberlerin kayıt edilerek sınıflandırılması, raporlanması, sonuçların ilgili markaya/kuruma önderilmesi ve arşivlenmesi hizmetidir.

2
Raporlama Servisi Nedir?

GMedya olarak sizin adınıza gerçekleştirdiğimiz basın bülteni gönderimlerinin ve içerik dağıtımlarının raporlanması sürecidir. Bu servis kapsamında;

 • Kullandığın kadar öde paketi dahilinde yer alan medya takip raporlarının sunulması,
 • Medya veritabanı içerisinde yer alan kişi ve kurumlara yapılan gönderilerin detaylı şekilde raporlanması,
 • E-posta dağıtımına ilişkin kimin ilgili e-postayı açtığı ve içerisinde yer alan linke tıkladığına dair ayrıntılı raporlama sunulur.

3
Medya Takibi & Raporlama Neden Önemlidir?

Medya takibi ve raporlama yapmadan markanızın itibarını korumak ve yapılan PR çalışmalarının performansını ölçmek mümkün değildir. Bu sebeple, sunduğumuz paket ve servislerde raporlama ve medya takip hizmetlerini dahil etmekte, marka itibarını her zaman kontrol etme ihtiyacı duyan müşterilerimiz için de tam kapsamlı medya takip hizmeti vermekteyiz.

4
Sadece Medya Takip Hizmeti Satın Alınabilir Mi?

Evet. Diğer servislerimizi kullanma ihtiyacınız yok ise sadece aşağıda yer alan medya takip servislerimizi satın alabilirsiniz.

 • Ulusal ve Yerel Medya Takibi
 • Yazılı Basın Takibi
 • İnternet Medyası Takibi
 • TV ve Radyo Takibi

5
Sadece Raporlama Hizmeti Satın Alınabilir Mi?

Hayır. Bu servisimiz sadece basın bülteni dağıtım paketlerimizi kullanan müşterilerimiz için verilebilmektedir.

Hızlı İletişim Talebi