Dijital PR (Online PR)

Dijital PR (Online PR) ile markanızın online mecralardaki imajını potansiyel müşterilerinize ve iş ortaklarına etkili bir şekilde yansıtın.

Online medyada imajınızı güçlendirin

Dijital PR ile online mecralarda daha fazla görünür olarak marka imajınızı potansiyel müşterilerinize ve iş ortaklarınıza olumlu bir şekilde yansıtın. Ürün ve hizmetlerinize ilgi duyabilecek potansiyel müşterilerin size online mecralarda üzerinden daha kolay ulaşmasını sağlayın. Markanıza yönelik yapılan online sorgulamalarda görünürlüğünüzü üst düzeye taşıyın.

Yeni müşteriler ve iş ortakları kazanın

Online mecralarda görünür olan markaların daha fazla potansiyel müşteriye ulaştığını günümüz iş dünyasında digital pr çalışmaları ile markanızı, ürün ve hizmetlerinizi ilgilenebilecek potansiyel müşterilere, yatırımcılara daha kolay ulaştırarak satış ve karlılığınızı artırın. Markanıza özel olarak planan dijital PR çalışmalarıyla minimum bütçeyle maksimum sonuçlar elde ederek giderlerinizi en aza indirin.

Sektörünüzde otorite olun

Medya ile iyi ilişkiler kurmak için online PR çalışmalarının gücünden faydalanın. Online PR çalışmaları kapsamında marka, ürün ve hizmetleriniz ile alakalı hazırlanacak profesyonel basın bültenleri ve şirket haberleri ile online mecralarda daha fazla yer almasını sağlayarak rakiplerinizden medya iletişimi ve online görünürlük konusunda daima bir adım önde olun. Sektörünüz ile ilgilenen gazeteciler için güvenilir bir bilgi kaynağı olarak medyadaki görünürlüğünüzü artırın.

Sık Sorulan Dijital PR (Online PR) Soruları

1
Dijital PR Nedir?

Dijital PR, bir marka, kuruluş ya da proje için, halkla ilişkiler ve tanıtım çalışmalarının dijital iletişim kanalları kullanılarak yönetilmesidir.

2
Online PR Ajansı Nasıl Çalışır

3
Dijital PR Ajansı Hangi Hizmetleri Sunar?

Marka/kurum için yönetilen bir projede dijital PR ajansı tarafından sağlanması/kullanılması gereken servisler: basın bültenleri, sosyal medya paylaşımları, arama motoru optimizasyon ve reklamlar çalışmaları (SEO ve SEM), sponsorlu içerikler, medya takip, web sitesi ve blog içerik çalışmaları gibi online yöntem ve araçlardır.

4
Dijital PR Avantajları

Dijital PR'ın gelenekse PR çalışmalarına göre bir çok artısı ardır. Bunlardan bazıları:

  • Firma ile hedef kitle arasında bir sinerji oluşturmak
  • Hizmet veya ürünler hakkında diyaloğa açık bir ortam yaratmak
  • Hedef kitleye doğrudan nokta atışı ulaşmak
  • Bir kuruluşun imajını pekiştirmek
  • Rakiplerin stratejilerini izlemek
  • Yorumları kontrol etmek ve yönlendirmek
  • Online kriz yönetimine katkıda bulunmak
  • Alınan etkileşimleri somut olarak görmek
  • Şirketlerin sosyal medya hesapları için içerik üretmek
  • Arama motorları için içerik üretimi ve SEO

5
Online İtibar Yönetimi Nedir?

Online itibar yönetimi, internette markanız ile alakalı olan algıyı doğru yönetebilmek için yapılan çalışmaların tümüne verilen isimdir. Markanız ile ilgili yapılan olumlu ya da olumsuz her tür yorum/etkileşim itibarınız için önemli bir rol oynar. Bundan dolayı internette markanız ile alakalı tüm değerlendirmeleri takip ve kontrol etmek, olumsuz olan değerlendirmeleri ve yorumları pozitife çevirmek, olumlu olan görüşleri de ön plana çıkarmak markanız/kurumunuz algılanması açısından hayati öneme sahiptir.

6
Online İtibar Yönetimi Nasıl Yapılır?

Markanız hakkında internette bulunan her bilginin takip edilip incelenerek değerlendirilmesi gerekmektedir. Kriz planı açısından olumsuz algı oluşturabilecek içeriklerle ilgili bir aksiyon planı çıkartılması, var olan olumsuz değerlendirmeler ve kullanıcılardan gelen olumsuz geri bildirimler için gerekli çalışmaların yapılması gerekmektedir.

Hızlı İletişim Talebi