Medya Veritabanı

Güncel ve kapsamlı medya veritabanı içerisinde filtreleme yapın, bültenlerinizi hedef kitlenize en uygun olan gazetecilere ve yayınlara ulaştırın.

18.000’den fazla aktif basın mensubuna ve mecraya kolay bir şekilde ulaşın.

Medya listesi ile tüm gazeteci ve yayınlara ulaşın

Marka, ürün ve hizmetleriniz ile ilgili basın bültenlerinizin, etkinliklerinizin gönderiminde ihtiyaç duyacağınız periyodik olarak güncellenen kapsamlı medya veritabanı ile 18.000’den fazla aktif medya mensubuna ve mecraya kolay bir şekilde ulaşın.

Filtreleme ve hedefleme yapın

Güncel medya veritabanında yer alan binlerce aktif basın mensubu ve mecrayı ihtiyaçlarınıza yönelik farklı arama kriterlerine göre filtreleyerek basın bültenlerinizi doğru hedef kitleye ulaştırın. Filtreleme yaparak dağıttığınız basın bültenleri ile medyada haber olarak daha fazla yer alma şansınızı yükseltin.

Basın listesi oluşturun, yönetin 

İlgi alanı, yayın türü, görev, dağılım gibi birçok farklı arama kriterlerini kullanarak bültenlerinizi doğru hedef kitleye ulaştırmada ihtiyacınız olabilecek medya mensuplarını ve mecraları tespit edin. Liste yönetimi ile ihtiyaç duyduğunuz her zaman kullanabileceğiniz kendi güncel basın listelerinizi kolayca hazırlayın ve dileğiniz an kullanın.

Kişiye ve yayına özel bülten gönderimi

Basın bülteni gönderimi yaparken genel hitap cümleleri kullanmak yerine kişiselleştirme özelliğinden faydalanın. Bültenlerinizi kişilere ve mecralara özel göndererek onları önemsediğinizi vurgulayın. Kişiselleştirilmiş basın bülteni gönderimi ile basının daha fazla dikkat çekmeyi ve bülteninizin haber olarak yer bulmasını sağlayın.

Gönderimlerinizi takip edin

Medya listesi üzerinden gönderdiğiniz basın bültenleri ile ilgili gerçek zamanlı raporlara erişerek gönderim zamanı, alıcı, iletilen sayısı ile mailinizi açan ve tıklayan kişileri görmek gibi ihtiyacınız olabilecek önemli verileri anlık olarak ölçün. Elde ettiğiniz sonuçlara göre sonraki basın bültenlerinizin gönderimini maksimum verim alacak şekilde planlayın.

Sık Sorulan Medya Veritabanı Soruları

1
Medya Veritabanı Nedir?

Medya veritabanı, gazeteci, editör ve diğer basın mensuplarının iletişim bilgilerinin yer aldığı medyadaki kişilere özgü yapılandırılmış ve filtrelenebilir bir dizindir. Bir Medya İletişim Veritabanı temel olarak yayınların ve basın mensuplarının bilgilerinden oluşturulur. Bu, iletişim profesyonellerinin, medyada yer almaya çalışırken doğru aramalar yapmalarını ve doğru kişilere ulaşmalarını sağlar. Bir medya veritabanı genellikle aşağıdaki temel bilgileri içerir:

 • Basın mensubunun tam adı,
 • Çalıştıkları yayınlar,
 • Yayın içerisinde aldığı görevler,
 • İlgi alanları,
 • Herkese açık alanlarda bulunan veya izin alınarak sisteme eklenmiş iletişim bilgileri,
 • Yayınların dağılım (ulusal, yerel vb.) ve periyot (günlük, haftalık vb.) bilgileri,
 • Lokasyon bilgileri
Veritabanını oluşturan kurumun yöntemlerine dayanarak mevcut bilgiler az ya da çok olabilir.

2
Medya Veritabanı Hizmet Tek Başına Satın Alınabilir Mi?

Medya iletişim platformumuz Basinodam.com üzerinden verdiğimiz bu servisimiz aşağıda yer alan modüllerden bağımsız olarak satın alınamaz.

 • Basın Odası
 • Medya Veritabanı
 • Bülten-E-posta Gönderim
 • Raporlama

3
Gönderim Yapılacak Doğru Kişileri/Yayınları Nasıl Bulabilirim?

Yayın türü, gazetecinin ilgi alanı, yayının dağılım (ulusal, yerel vb.) ve yayın periyotu, basın mensubunun görevi, kişinin ya da yayının lokasyonu, kişi veya yayın adı gibi filtrelemeler ile hedefleme yaparak en doğru kişilere ulaşabilirsiniz.

4
Gönderimler Kişiselleştirilebilir Mi?

Evet. Medya veritabanı içerisinden oluşturduğunuz listelere gönderim yaparken kişi ya da yayın adı etiketleri girerek, her alıcıya kendi ismi ile gönderim yapabilirsiniz.

Hızlı İletişim Talebi