Online Basın Bülteni

Online Basın Bülteni

İnternet kullanımının yayılması ve sağladığı kolaylıklarla gün geçtikçe sayıları çoğalan basın bülteni dağıtım siteleri medya mensupları ve kurumsal iletişim departmanları için verdiği ek hizmetlerle çok yönlü bir hizmet veriyor.

1,4 milyonu aşkın muhabir ağı, editörler, redaktörler ve medya çalışanlarına ulaştırdığı haberler ile sektörün güçlü isimlerinden biri olan G MEDYA, internet üzerinden basın bülteni dağıtımı yapan web siteleri ilgili dikkat edilmesi gerekenleri açıkladı.

G MEDYA, basın bültenlerini medyaya servis ederken dikkat edilmesi gerekenleri şöyle sıraladı:

“Bilindiği üzere bir haber, 5N 1K kuralına uygun hazırlanmalıdır. Ne, nerede, neden, ne zaman, nasıl soruları “kim” ile tamamlanmalıdır. Basın Bültenlerinizi medyaya servis ederken de bu sorulardan faydalanabilirsiniz. Elinizdeki sabit listeye tüm haberlerinizi göndermek yerine, mecrasına, ilgi alanına, yayın periyoduna ya da yayın iline göre filtrelenmiş bir e-posta listesi, her zaman saygınlığınıza hizmet edecektir.

Bununla beraber, doğru kurgulanmış, basın bülteni yazım tekniklerinin kullanıldığı, metnin haber olarak yaratılabildiği basın bültenleri de çok önemlidir”.

İnternet üzerinden dağıtım yapan sitelerin sağladığı avantajlar ise şunlar:

“Basın bülteninin amacı şirketinizdeki yenilik, değişiklik ya da ürünler hakkında yaratılan haberlerin pek çok mecrada yer almasını sağlamaktır. Ancak dijital PR olarak adlandırılan internet üzerinden gerçekleştirilen bülten servislerinin pek çok avantajı bulunmaktadır. Bunlardan ilki, bültenleriniz içine yerleştireceğiniz linklerle web sitenize trafik çekme olanağıdır.

SEO başta olmak üzere, internet üzerinden haberlerinizi yaydığınızda hem web siteniz hem de markanız daha çok ilgi toplayacaktır. Sosyal medya yayınları, web görünürlüğü, google, resimli google news, içerik ortaklarına dağıtım, twitter, facebook, RSS ve portallar gibi internette pek çok alanda haberlerinizi görebilmek, internet üzerinden basın bülteni dağıtımı yapan sitelerin sağladığı en önemli avantajlardandır”.

Benzer içerikler

Tümünü gör